Blogi

Tagasi
Paraboone põrkesein kunstmuru kattega tenniseväljaku ääres

Tenniseväljaku lisavarustus muudab mängu nauditavaks

Unistus on täitunud – sinu isiklik kunstmurukattega tenniseväljak on valmis ning ootad juba võimalust, et saaksid lõpuks mängima hakata. Lisaks kattele kuulub aga tenniseväljaku juurde ka igasugune lisavarustus, foonist kuni valgustuseni. Võib-olla on sul midagi veel puudu? Järgnevalt on välja toodud erinevad elemendid, millega saab oma mängukogemust veelgi paremaks muuta.

Tenniseväljaku lisavarustus #1: Foon ehk windscreen

Tenniseväljaku fooni eesmärk ei ole tegelikult tuult kinni pidada nagu selle toote nimi vihjab, vaid hoopis muuta väljaku taga olevat tausta ühtlasemaks, et mängijad paremini palli näeksid. Kui ikkagi soovid maksimaalset mängukogemust ja emotsiooni, siis foon aitab sul kindlasti mängus rohkem sees püsida.

Fooni suurus on 2m x 18m ning värvivariante on mitmeid. Lisaks on võimalik lasta fooni peale logosid trükkida. Fooni puhul on tegemist UV-kindla materjaliga, mis tagab, et värv päikese toimel ei tuhmu.

Tenniseväljaku lisavarustus #2: Põrkesein

Tennise põrkesein võimaldab harjutada igal ajal ning olenemata teistest inimestest. Treeni, millal soovid! Paraboolse vormiga RAAP põrkesein on loodud nii, et liiga madalale või liiga kõrgele löödud pallid tulevad täpselt mängija reketi peale tagasi.

Põrkeseina materjaliks on polümeer-betoon, mis on kaetud ilmastikukindla värviga – ja värv võib olla täpselt selline, nagu sina soovid. Põrkeseina standardlaius on 4m, mida on võimalik suurendada, lisades 1m mooduleid. Põrkeseina kõrgus on 3m ning ka seda saab suurendada, pannes juurde 1m kõrguse pallipüügi võrgu.

Tenniseväljaku lisavarustus #3: Piirdeaed

Soovitatav on tenniseväljaku ümber paigaldada piirdeaed, mis takistab pallide väljakult väljapääsemist; seega on piirdeaed kahtlemata tenniseväjaku lisavarustuse üks kõige olulisemaid osi. Piirdeaia jaoks on olemas spetsiaalne väljatöötatud komplekt, mis koosneb tavaliselt paneelidest, mida on saadaval eri värvides vastavalt väljaku disainile. Kõige populaarsemateks värvideks on roheline ja tumehall. Tenniseväljaku piirdeaia otsad on tavaliselt kõrgemad ja küljed madalamad.

Tenniseväljaku lisavarustus #4: Võrk ja võrgupostid

Tenniseväljaku lisavarustuse alla võib lugeda ka võrgu ja võrgupostid, mis on alati standardsed. Võrk on alati musta värvi ning ka võrgu mõõtmed ei muutu. Alumiiniumist võrgupostid on hülssidega ehk käivad maa sisse. Postid saab talveks eemaldada ja kevadel uuesti tagasi panna. Ka võrgutoed peaksid käima iga võrgu juurde..

Ka tenniseväljaku valgustuslahendus on väärt kaalumist

Kui tahad oma tenniseväljakust võtta maksimumi ning pikendada mänguaega, on soovitatav paigaldada tenniseväljaku lisavarustusena juurde ka valgustus. Väljaku juures olevate valgustite minimaalne valgustugevus on 150 luxi, kuid valgustimastide arv sõltub valgustugevusest. Üldjuhul paigaldatakse kas 6 madalamat või 4 kõrgemat masti.

Muud lisavarustuse elemendid

Seisutabloo, kohtunikupukk ja muud väiksemad tenniseväljaku lisavarustuse elemendid ei ole küll kohustuslikud koduste eraväljakute puhul, kuid kindlasti annavad ka need tarvikud oma panuse sinu mänguelamuse parandamiseks. Üldkasutatavatel väljakutel võiksid kõik elemendid olemas olla.

Unigrassi käest on võimalik tellida tenniseväljaku täislahendus. Kui soovid tenniseväljaku lisavarustuse kohta uurida lähemalt, siis tee seda SIIN.

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi