Blogi

Tagasi
MatchClay tenniseväljaku kate

MatchClay – uus kvaliteet hübriidkatete valikus!

Unigrassil on väga hea meel tervitada kevade ootuses Eesti tennisesõpru hea uudisega: nüüd on võimalik tellida Briti tootja Playrite hübriid-saviliiva tenniseväljaku katet MatchClay

Tootja näol on tegemist Briti firmaga Playrite Synthetic Surfaces (A Division of National Floorcoverings), mis on osa pika ajalooga firmade grupist. 

Kellele sobib MatchClay kattega tenniseväljak?

MatchClay on ennekõike tenniseklubidele ja -keskustele mõeldud kate, mis võimaldab rajada uusi ja innovatiivseid hübriid-saviliiva väljakuid. Samuti sobib kate suurepäraselt ka olemasolevate naturaalsete saviliiva väljakute rekonstrueerimiseks ning kõva- ja asfaltkattega väljakute ümberehitamiseks. 

Loomulikult on MatchClay kattega tenniseväljakut soovi korral võimalik rajada ka eraklientidele, kuid kuna dreenivast asfaltist aluse ehitus eramajade juures on tihti keeruline, on eelnevalt vajalik iga projekti puhul olukorda kohapeal hinnata. Kui ümbritsev keskkond sellise aluse ehituseks sobib, saavad ka eraväljaku omanikud seda katet edukalt nautida!

Konkurentide ees kõrgemale tasemele

Võrreldes varasemate turul olevate tenniseväljaku katetega on uuel kattel mitmeid eeliseid:

  1. Parem stabiilsus – kattel on suurem ruutmeetri kaal ja täitematerjali kogus, millest tulenevalt on saavutatud suurem mass ja stabiilsus.
  2. Unikaalne vaibamuster – MatchClay vaibamembraani noolekujuline muster seob väljaku täitesavi eriti hästi. Kõik tennisemängijad teavad seda mustrit arvatavasti hästi – muster meenutab spetsiaalselt saviliiva väljakul mängimiseks mõeldud tennisejalanõu talda, mis tagab parema haakumise.
  3. Katet toodetakse 4,1 m laiuste rullidena – tänu sellele on tenniseväljaku mängualas ainult kolm liitekohta.
  4. Paigaldamiseks kaks võimalust – laiemate rullide ja suurema massi tõttu saab katet paigaldada nii lahtiselt kui alusele liimituna. See aga avardab tunduvalt võimalusi olemasolevate väljakute rekonstrueerimisel.
  5. Võimalik paigaldada erinevatele alustele – dreeniv asfalt (soovitus nr 1), olemasolev kõvakate, olemasolev “tavaline” asfalt, graniitsõelmetest alus.

MatchClay kuivab kiiresti ja vajab vähe hooldust

Konstruktsioonilt on MatchClay puhul tegemist niinimetatud “needlepunch”-tüüpi vaipkattega, millele lisatakse täitematerjaliks spetsiaalne naturaalne savi. Saviliiva väljakule sarnane tulemus saavutatakse väljaku regulaarse kastmisega.

Tänu vett läbilaskvale konstruktsioonile kuivab MatchClay kattega väljak kiiresti ja võimaldab mängijatel uuesti väljakule mängima minna varsti pärast vihmasadu. Just seetõttu sobib kate Eesti kliimasse suurepäraselt, võimaldades meie muidu heitlikku välihooaega pikendada ja kasutada väljakut kuni külmemate temperatuurideni. 

Katte tähtsaks plussiks saab pidada ka vähest ja madalate kuludega hooldust, sest igapäevaselt väljakut hooldada pole vaja: aeg-ajalt peaks vaid liiva lisama. Samuti puudub vajadus väljaku traditsiooniliseks iga-kevadiseks ettevalmistuseks. Oluliseks erinevuseks traditsioonilise savi-liiva väljakuga on mängumugavus – sellel kattel ei esine valepõrkeid.

Tenniseväljaku omamine on mõnus ja lihtne – selleks vali MatchClay!

Saame heameelega öelda, et esimene MatchClay projekt Eestis on juba töös ja valmib suve alguseks. Kui ka Sina soovid nautida suve mõnusal ja samas innovatiivsel väljakul, mis teeb väljakuomaniku elu lihtsaks, võta meiega ühendust: [email protected].

MatchClay kohta loe lähemalt SIIN.

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi