Tenniseväljak

Tenniseväljaku hübriid-saviliiva kate MatchClay

MatchClay on saviliivaväljaku hübriidkate, mis tähendab, et mängitakse spetsiaalsel membraanil (ing. k. needlepunch-tüüpi vaipkattel), mis on täidetud naturaalse saviga. Tulemuseks on ühtlase pinnaga saviliivaväljak, mis on mänguomadustelt sarnane naturaalse saviliivaga, kuid annab hoolduskulude osas märgatava kokkuhoiu.

MatchClay vaipkatte unikaalne “noole-kujuline” muster seob hästi täitesavi materjali ja tagab ühtlase palli põrke ja kiiruse. Tänu vett läbilaskvale konstruktsioonile on väljak vahetult peale vihmasadu kasutatav ja vajab kogu hooaja jooksul märgatavalt vähem hooldust võrreldes naturaalse väljakuga.

Just seetõttu on MatchClay väga sobiv põhjamaisesse Eesti kliimasse. Unigrass soovitab: MatchClay on esimene valik kõikide saviliivaväljaku austajate jaoks!

MatchClay kattega tenniseväljak ei vaja igakevadist kapitaalset rekonstrueerimist, mida meie kliimas päris saviliivaväljaku puhul paraku alati tegema peab. Kõige paremini töötab Inglismaal Playrite poolt toodetud MatchClay kate paigaldatuna vett läbilaskvast (dreenivast) asfaldist alusele, mis talve jooksul ei vaju, kerki ega muutu ebatasaseks. Alternatiivina sobib ka graniitsõelmetest alus, kuid selline alus võib ilmastiku tõttu muutuda rohkem. Kuivadel perioodidel on vajalik MatchClay kastmine – nagu tavalise saviliivaväljaku puhulgi.

MatchClay sobib ka kõvakattega väljakute rekonstrueerimiseks ja ümberehitamiseks. Sel juhul tuleb siiski eelnevalt hinnata olemasoleva väljaku sobivust ja seisukorda.

MatchClay tenniseväljaku kate toodetakse 2 m või 4 m laiuste rullidena. 4 m rullide kasutamisel on eeliseks minimaalne liitekohtade (ainult 3 liitekohta) arv väljaku mänguala kohta. Samuti võimaldavad 4 m laiused rullid kahesugust katte paigaldust – kinniliimituna alusele või lahtiselt rullid omavahel kokkuliimituna.

Tenniseväljaku kate MatchClay on saadaval värvikombinatsioonis punane-punane.

  • Klassikalise saviliivaväljaku mänguomadused
  • Suhteliselt vähene hooldusvajadus
  • Naturaalse saviliivaväljakuga võrreldes märgatavalt suuremad kasutusvõimalused, kuna tänu vett läbilaskvale konstruktsioonile kuivab väljak kiiresti ja on kasutatav peagi pärast vihmasadu
  • Sobib hästi kõvakattega väljakute rekonstrueerimiseks saviliivaväljakuteks
  • Hea sobivus Eesti kliimasse
  • ITF Court Surface Category 1 (slow)
  • Tootja Playrite (Suurbritannia)

Tenniseväljaku ehitust planeerides loe lisa siit:

MatchClay – uus kvaliteet hübriidkatete valikus!

Tenniseväljaku ehitus – ideest teostuseni

Vana tenniseväljaku rekonstrueerimine

Huvi ja täiendavate küsimuste korral palume võtta meiega ühendust!

Kõvakattega väljakud said rekonstrueerimise teel Tondiraba Tennisekeskuses uue MatchClay katte.

Vanad savi-liiva väljakud said Nõmme Tennisekeskuses uue hübriid-saviliiva katte.

Uued hübriid-saviliiva kattega väljakud Paides.