Blogi

Tagasi
Kadrioru tennisekeskuse saviliiva väljak sügisel

Kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus sügisel

Kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus sügisel on suhteliselt lihtne protsess, kuid enne talve on aga siiski vajalik teha mõningaid ettevalmistusi. Seetõttu annab Unigrass ülevaate põhilistest tegevustest, mis tagavad Sinu väljaku hea seisukorra säilimise ka talveperioodil.

Mida on siis vaja teha sügisese kunstmuru tenniseväljaku hoolduse käigus? 

Kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus sügisel

  • Kõigepealt on sügisese tenniseväljaku hoolduse käigus vaja väljak puhastada langevatest lehtedest ja puuokstest. See on vajalik, et vältida lehtede lagunemist ja pulbristumist, mis loob sambla ja umbrohu kasvuks just selle õige keskkonna. Kui Sa aga ei soovi hiljem umbrohuga võidelda, siis tuleks väljak kindlasti lehtedest puhtaks teha.
  • Seejärel tuleb väljakult talveks eemaldada võrk, mis garanteerib võrgu heade mänguomaduste säilimise. Võrgu võib väljakule paigaldada tagasi niipea, kui ilm lubab väljakut uuesti kasutama hakata.
  • Viimaseks tuleb ära mainida, et kindlasti ei tohi väljakut talveks kinni katta! See tekitab niinimetatud “kasvuhooneefekti” ja põhjustab sambla teket. Lihtsalt puhasta väljak ja see ongi kõik!

Lisaks, kui talvel sajab palju lund, on soovitatav lumi väljakult eemaldada. Protsessi käigus ole aga ettevaatlik, et vältida lumelükkamise käigus kunstmurukatte kahjustamist!

Kunstmurukatte igapäevane hooldus

Kunstmurukattega tenniseväljaku igapäevane hooldus koosneb väga lihtsatest tegevustest. Põhiliselt tuleb jälgida seda, et väljak oleks kogu aeg puhas.

  • Eemalda prügi ja praht, mis võib väljakut kahjustada, ning hoia ka väljaku ümbrus korras, et vältida vandalismi ja väljaku kuritarvitamist.
  • Samuti on oluline regulaarselt kontrollida väljaku all olevat drenaaži. Kui drenaaž ei tööta korralikult, võib sellest tulla palju probleeme.
  • Märka lahtiseid liimliitekohti! Me soovitame väljaku liitekohti visuaalselt kontrollida kord kuus, jalutades mööda väljakut. Kunstmuru vigastused tuleb edasise kahju vältimiseks parandada kohe, hoolimata sellest, kas need on põhjustatud õnnetusest või vandalismist.

Põhjalikuma kunstmurukattega tenniseväljaku hoolduse soovitame läbi viia kord aastas, kevadel. Kevadise hoolduse kohta loe lähemalt SIIN.

Kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus on lihtne igal aastaajal

Kunstmurukatte hooldus on lihtne ning ei vaja palju aega ega energiat. Kuldne reegel on, et väljaku pidev hooldamine hoiab väljakut heas seisukorras. Ja eriti lühike on to-do-list just sügisel! Seega – valmista oma väljak talveks ette!

P.S. Kui Sa juba mõtled järgmisele hooajale, siis kirjuta meile oma soovidest ja mõtetest [email protected].

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi