Jalgpalliväljak

Jalgpalliväljak ja selle konstruktsioon on teinud lähiminevikus läbi suure arengu. Kõige suurem edasiminek on toimunud just eelkõige väljaku elastsuse osas, tänu millele on tänapäeval võimalik kunstmuru kattega jalgpalliväljakute puhul saavutada naturaalsele murule suhteliselt sarnane tulemus.

Aastate jooksul on Unigrass paigaldanud ligi 60 jalgpalliväljakut, mistõttu omame vajalikke kogemusi kõrgekvaliteedilise jalgpalliväljaku ehitamiseks.

Pakume kahte tüüpi firma EDEL GRASS B.V. poolt toodetud spetsiaalseid jalgpalliväljakute kunstmuru katte lahendust, mida nimetatakse “uuemat” ja “vanemat” tüüpi jalgpalliväljakuteks.

Uuemat tüüpi jalgpalliväljaku puhul paigaldatakse kunstmuru alla spetsiaalne elastsuskiht, mis on tegelikult 20mm paksune valatud kummist kiht või spetsiaalne pusle-tüüpi matt. Elastsuskiht on ka uuemat tüüpi jalgpalliväljaku suurimaks eeliseks, sest kunstmuru amortiseerumise korral peab välja vahetama ainult murukatte, aga elastsuskihti uuendada ei ole vaja.

Vanemat tüüpi jalgpalliväljaku kunstmuru kate paigaldatakse aga killustikalusele ehk sõelmete kihile. Sellise väljaku plussina saab välja tuua odavama ehitusmaksumuse, kuid miinuseks on kummigraanuli kompakteerumise tulemusena kõvemaks muutuv mängupind.

Jalgpalliväljakute kunstmuru katted valmistatakse vastavalt konkreetse väljaku mõõtmetele ja tüübile ning toodetakse vastavalt konkreetse väljaku tüübile ja mõõtmetele, võttes arvesse FIFA standardeid – selle tõestuseks on FIFA poolt sertifitseeritud labori test (LABTEST) või FIFA sertifikaat.

Jalgpalliväljakute kunstmuru katete täitematerjaliks on spetsiaalne täiteliiv – õige fraktsiooniga, sõelutud, pestud ja ümara teraga kvartsliiv. Lisaks sellele on jalgpalliväljakuid võimalik täita ka kasutatud autorehvidest toodetud kummigraanulitega (SBR tüüpi). Kummigraanulite soovitav fraktsioon on sellisel juhul 0,5-2,5mm.

Jalgpalliväljaku kate

Uuemat tüüpi jalgpalliväljakul kasutatakse kunstmuru, mis on valmistatud monofilamendist, mis omakorda erineb veel materjali tüübi, struktuuri, paksuse ja muude omaduste poolest.

Vanemat tüüpi jalgpalliväljaku kunstmuru lible on fibrilleeritud, seega on selline kunstmuru võrreldes uuemat tüüpi jalgpalliväljakuga oma olemuselt robustsem.

Jalgpalliväljaku ehituse kohta loe lisa siit:

Huvi ja küsimuste korral võta meie ühendust!

Jalgpalliväljaku lisad