Blogi

Tagasi
Matchplay 2 väljaku kate

Uus multisport kate on sobiv korvpalli mängimiseks

Alates sellest aastast on Unigrassi valikus Briti tootja Playrite spetsiaalne multisport väljaku kate Matchplay 2, mis on oma olemuselt nõeltorkevilt-tüüpi (needlepunch) membraaniga ehk vaipkate. See on hea uudis kõigile korvpallisõpradele, sest erinevalt multisport väljakutele või mini-arenade jaoks mõeldud kunstmuru katetest on Matchplay’l võimalik mängida ka korvpalli!

Mis on multisport väljak?

Nagu nimi viitab, on multisport väljakutel (vahel nimetatakse ka mini-arenaks) võimalik harrastada väga erinevaid spordialasid. Peamiselt on sellised väljakud kasutusel erinevates spordiklubides ja koolides, kus piiratud alast tuleb võtta maksimum.

Väljak, mille suurus jääb alla 1500 m2, luuakse üldjuhul ilmastikukindlate sünteetiliste materjalide abil ning väljakul markeeritakse ära erinevate spordialade väljakute piirjooned.

Kuidas valida multisport väljaku katet?

Mõtle enda jaoks selgeks vastused järgnevatele küsimustele:

  1. Milliseid spordialasid on soov väljakul harrastada?
  2. Mis tasemel sporti hakatakse harrastama?
  3. Kas katte vähene hooldusvajadus on sinu jaoks otsuse tegemisel määrav?
  4. Kui tihti väljakut kasutama hakatakse?

Erinevate pallimängude harrastamiseks mõeldud väljakute puhul on üheks variandiks ka kummikate PolyPlay S.

Unigrassi valikus on 2 erinevat multisport väljaku katet: kunstmuru kate Elite LSR 20 ja Matchplay 2.

Kunstmuru kate Elite LSR 20

Oliivroheline 20 mm liblepikkusega Elite LSR 20 on töötatud välja võimalikult universaalsete omadustega, et võimaldada ühel ja samal spordiväljakul erinevate spordialadega tegelemist. Selline kunstmuru paikneb oma olemuselt tennise- ja jalgpallimurude vahel.

Kunstmuru joonte puhul on võimalik valida nelja värvi vahel: punane, kollane, sinine ja valge.

Väljakukate Matchplay 2

Matchplay 2 on nõeltorkevilt(needlepunch)-tüüpi membraan ehk vaipkate. Membraan toodetakse 4.1m rullidena, rullide pikkus valitakse vastavalt väljaku mõõtmetele. Matchplay 2 paigaldatakse kunstmurukattega analoogsele killustikalusele, aluse pealmine kiht kas dreeniv asfalt (eelistatud variant) või korralikult tihendatud graniitsõelmed. Kallete olemasolul sobib ka tavaline asfalt.

Matchplay 2 eelisteks võrreldes kunstmurukattega on sobivus kasutamiseks korvpalliväljakutel ning lai värvide ja värvikombinatsioonide valik.

MatchPlay 2 on saadaval üheksas erinevas värvitoonis: tumeroheline, lilla, oliivroheline, punane, tumesinine, helesinine, kollane, savipunane ja must.

Multisport väljaku kasutamine

Multisport väljak on ilmastikukindel ja tänu sellele aastaringselt kasutatav. Unigrassi poolt pakutavad katted on kõik dreenivad st vett läbi laskvad. Needlepunch-tüüpi MatchPlay 2 on vastupidav ja kuivab tänu oma kattetüübile ka kiiremini võrreldes klassikalise kunstmuru kattega. Talvel ei ole vaja ja isegi ei ole soovitatav väljakult lund eemaldada.

Nagu iga spordiväljaku puhul, käib ka selle väljaku juurde regulaarne hooldus – hooldusvaba väljakut ei ole olemas. Matchplay 2 vajab minimaalset hooldust. Hooldamine ei ole oluline vaid väljaku visuaalse poole parandamiseks, vaid pikendab ka väljaku eluiga ja hoiab seda heas korras.

Multisport väljak = multisportlik elu!

Multisport väljak pakub võimalusi väga erinevate spordialade ja pallimängude harrastamiseks. Loe spordiväljakute ehitamise kohta lähemalt.

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi