Blogi

Tagasi
kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus - hooldatud väljak rohelise tuuletõkkefooniga

Kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus on lihtne

Hooaeg on kohe-kohe algamas ja tenniseväljakud ootavad juba mängijaid end proovile panema. Enne mängimise alustamist tuleks aga teha kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus, mis pikendab märgatavalt väljaku eluiga ja tagab soovitud mänguomaduste säilimise. Milles seisneb kunstmurukatte hooldus, millal ja kuidas seda teha – nendele küsimustele annab kohe vastuse Unigrass

Kunstmurukattega tenniseväljaku kevadine põhjalik hooldus 

Kord aastas, soovitatavalt kevadel enne hooaja algust on vaja teha põhjalik kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus. See tagab hilisema suurepärase mängukogemuse ning väljakukatte hea seisukorra säilimise ka edaspidi. Iga-kevadine põhjalik hooldus koosneb kahest osast: 

  • Harja väljakut põhjalikult, et eemaldada igasugune praht, prügi ja sammal. Harjamist on lihtsam teha sobiva traktoriga, millel on pöörlev hari, kuid seda saab teha ka tavalise käsiharjaga. 
  • Seejärel lisa juurde uut täiteliiva, et asendada seda, mis hooaja jooksul mängimise ja kevadise hoolduse-harjamise käigus ära kadunud on. Ühe väljaku jaoks vajalik kogus on umbes üks suur kott liiva (big-bag ca 1,2-1,5 tonni). Kui väljakul on killustikust aluskiht, siis on soovitatav väljak ka 600-700 kg kaaluva rulliga üle rullida, et tihendada kogu väljaku struktuuri. 

Kunstmurukattega tenniseväljaku igapäevane hooldus 

Kunstmurukattega tenniseväljaku üks oluline eelis teiste väljakukatete ees on väike hooldusvajadus. Samas on siiski mõned asjad, mida tuleb kunstmurukattega tenniseväljaku hooldamiseks teha, et tagada väljaku hea seisukord.  

  • Eemalda väljakult kõik võimalik prügi, mis võib väljakukatet kahjustada (pudelid, metallpurgid). Lisaks sellele tuleb eemaldada ka taimejäänused (lehed, okkad), milleks sobivaim abivahend on lehepuhur. 
  • Väljakul tuleb kanda sobivaid jalanõusid ning vältida kleepuvate ja kergesti süttivate ainete sattumist väljakule. 
  • Kui väljakul on drenaaž, siis kunstmurukattega tenniseväljaku hooldus hõlmab ka väljaku all oleva drenaaži süsteemi regulaarset puhastamist. 
  • Lahtised kunstmururibad võivad mängijaid ohustada, sellepärast soovitame kord kuus väljakul jalutades kunstmurukatte ühendus- ja servakohad üle vaadata. Kunstmurukattele tehtud kahju tuleb koheselt parandada olenemata sellest, kas kahju on sündinud õnnetuse või vandalismi tulemusena.  
  • Kui väljaku ääres kasvab umbrohi, tuleb see kindlasti eemaldada. 
  • Esimese kolme kuu jooksul pärast kunstmurukatte paigaldust tuleb pidevalt kontrollida, et täiteliiva tase oleks ühtlane. Kui vajalik, harja väljakut üks kord nädalas sobiva harjaga. 
  • Vihmase ilma või märja kunstmurukatte puhul ei ole soovitatav väljakut harjata. Kunstmurukattega tenniseväljaku hooldamiseks peab kate olema kuiv, et tagada harjamisel täiteliiva ühtlane tase. Kui liiv jääb harja külge, on tingimused harjamiseks liiga niisked. 

Hoia väljak püsivalt heas korras!

Kunstmurukattega tenniseväljaku hoolduse kuldne reegel on, et püsiv hooldus tagab väljaku hea seisukorra ja väljakukatte säilimise ka edasisteks hooaegadeks. Ära unusta – hea väljak, hea mängukogemus! 

Kunstmurukattega tenniseväljaku hoolduse kohta loe lähemalt SIIN

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi