Blogi

Tagasi
Vana tenniseväljaku rekonstrueerimine - enne ja pärast

Vana tenniseväljaku rekonstrueerimine

Me kõik oleme näinud mahajäetud vana tenniseväljakut, mis on üleni sammaldunud, prahiga kaetud ja pragunenud. Sellises seisus tenniseväljakut on kurb vaadata, nii et miks mitte anda väljakule uus elu? Üldiselt on vana tenniseväljaku rekonstrueerimine vajalik teostada iga 15-20 aasta tagant ning selle käigus on tihti mõistlik vahetada ka väljaku katet. Renoveerimise eesmärgiks on taastada tenniseväljaku uuevääriline seisukord!

Kui leidub savi-liiva, asfalti- või kõvakattega tenniseväljak, mis ei vasta enam tänapäeva nõuetele ja soovidele, on üks võimalus muuta vana väljak mängijasõbralikumaks kunstmuru abil. Unigrass saab Sind selles aidata!

Enne rekonstrueerimisprotsessi alustamist on oluline kindlaks teha, kas olemasoleva väljaku alus on rahuldavas seisukorras. Tenniseväljaku rekonstrueerimistööde kavandamisel peaksite hoolikalt uurima vana väljaku tasasust, kaldeid ja pragusid.

Amortiseerunud savi-liiva tenniseväljaku rekonstrueerimine

Amortiseerunud savi-liiva kattega tenniseväljak ei ole sageli mängitav ja vajab kas täielikku ümberehitust või kunstmuru abil rekonstrueerimist. Enamikel juhtudel ongi just rekonstrueerimine mõistlikum. Selleks, et kunstmuru abil ümberehitus toimuda saaks, on kõigepealt vajalik väljaku aluse ümberehitamine.

Aluse rekonstrueerimine nõuab vana 5-6 cm paksuse savikihi eemaldamist. Pärast seda on vaja uuendada killustikukihti ning seejärel paigaldada graniitsõelmete kiht, mis peab olema samuti 5-6 cm paksune. Kui kõik eelmised sammud on tehtud, on võimalik juba paigaldada kunstmuru. Samuti on soovitatav ümber perimeetri paigaldada äärekivi. Tulemuseks on korralik kunstmuru kattega tenniseväljak.

Vana asfaltväljaku rekonstrueerimine

Asfaltkattega vana tenniseväljaku rekonstrueerimine kunstmuru abil on suhteliselt levinud. Kõigepealt on vajalik hinnata asfalti kvaliteeti – kui asfalt on väga ebaühtlane, pragunenud ja ilma kalleteta, pole mõtet kunstmuru kohe selle peale paigaldada. Sellisel juhul on kõigepealt vajalik aluse rekonstrueerimine – tuleks eemaldada olemasolev tavaline asfalt ning paigaldada dreeniv asfalt või graniitsõelmed ja seejärel kunstmuru.

Kui olemasoleva asfaltiväljaku seisukord on rahuldav, suuri ebatasasusi pole (ebatasasused alla 10mm) ja väljakul on kalded (0,5-1%), saab kohe kunstmuru paigaldada. Küll aga tuleks valida veidi pikema liblega kunstmuru (20mm). 20mm kõrguse liblega muru pole aluse tasasuse osas nii nõudlik kui lühema liblega murud.

Kui asfaltväljak on ebaühtlane, on asfaldilohkude täitmisega võimalik väljaku ühtlust parandada. Liivaga täitmise puhul tuleb olla ettevaatlik – kui lohk on sügav ja liivakiht paks, on oht, et kunstmuru all sellel kohal ei ole hea põrge. Sel juhul tuleb kasutada lohkude täitmiseks teisi materjale, mitte liiva.

Vana kõvakattega tenniseväljaku rekonstrueerimine

Kõvakattega tenniseväljaku rekonstrueerimisprotsess on üsna sarnane asfaltväljaku rekonstrueerimisele. Kõigepealt tuleks kontrollida väljaku tasasust ja kallet. Kui tasasus on rahuldav ja kalded (või üldine kalle) on olemas, siis pole väikesed praod olulised ja vana kõvakattega väljaku peale saab paigaldada kunstmuru.

Kuna kõvakattega tenniseväljakud on tavaliselt paremas seisukorras kui asfaltväljakud, saab lisaks 20mm liblepikkusega kunstmurule kaaluda ka 15mm tasemega kunstmuru. Lõplik otsus sõltub aga konkreetse väljaku seisukorrast.

Kust ma leian uue kunstmuru katte?

Unigrass oskab aidata kõigis kunstmuru puudutavates küsimustes. Tenniseväljaku katte vahetamine on üks lihtsamaid ja ka odavamaid võimalusi väljaku seisukorra märkimisväärseks parandamiseks. Nagu eelnevalt mainitud, soovitame vana asfalt- või kõvakattega tenniseväljaku rekonstrueerimise korral valida meie kunstmuru Base 20 eelkõige sellepärast, et see pole väljaku aluse suhtes nii nõudlik. Amortiseerunud savi-liiva väljaku puhul pole kunstmuru liblepikkus nii oluline, sest niikuinii tuleb eelnevalt ehitada täiesti uus väljaku alus.

Väljaku rekonstrueerimisega seonduvate küsimuste korral võtke meiega ühendust! Anname vanale väljakule uue elu!

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi