Blogi

Tagasi
Tüdruk mängib tennist
Tüdruk mängib tennist

4 tüüpi mängijaid: milline tennisist oled Sina?

Tennisematše jälgides on näha, et enamik mängijaid mängib üldjuhul ühe ja sama mustri järgi. Iga tennisist harrastab üldjuhul oma mängustiili, milles on näha nii mängija tugevused kui nõrkused. Mängides peaks Sinu üks peamiseid eesmärke olema vastase strateegia lahtimuukimine, et seejärel tema nõrkustele rõhuma hakata. Suuremaid nõrkuseid teades on Sul pool võitu juba käes! 

Tennisistid saab väga üldiselt jaotada neljaks erinevaks mängija tüübiks, mis kõik erinevad üksteisest oma omaduste poolest. Unigrass aitab Sul selgeks teha iga mängija tugevused ja nõrkused ning selgitada ka välja, millisesse kategooriasse Sina ise mängijana lähed.

1. Agressiivne tagajoonemängija

Tänapäeval on agressiivne tagajoonemängija ehk baseliner ilmselt kõige tuntum mängija tüüp. Nagu nimigi ütleb, proovib selline mängija domineerida oma vastaste üle just tagajoonelt. Löökidele ja pallivahetustele tahab ta läheneda ründavalt ning lööb ise enamasti kiired pallid sügavale vastase tagajoonele.

Agressiivse tagajoonemängija peamine relv on tavaliselt võimas eeskäsi või tagakäsi. See on löök, millega ta soovib Sind algusest peale liikumises ja kaitsepositsioonis hoida. Võimaluse korral proovib selline tennisist Sind nurkade abil tenniseväljakult välja tõrjuda ning seejärel lõpetada pallivahetus äralöögiga. Agressiivne tagajoonemängija on tavaliselt valmis väljakul riske võtma, küll aga kipub ta samal ajal ka tihti eksima.

Kuna tagajoon on sellise mängija mugavustsoon, siis võrgus teda üldiselt ei näe. Ja kui ta peakski sinna tulema, tahab ta pallivahetuse võimalikult kiiresti lõpetada.

Agressiivne tagajoonemängija tunneb ennast eriti hästi kõvakattega väljakutel, kus ta saab hoida pallivahetusi kiirena ja lööke jõulisena. Samas sobib talle tänu kiirele põrkele ka näiteks kunstmuru kate.

2. Üle väljaku mängija

Kui muud tüüpi mängijad on oma mängustiilis keskendunud kindlale osale tennisemängust, siis üle väljaku mängija ühendab endas kõik oskused. Sellisel mängijal on suur valik häid lööke, samuti on tal üldjuhul hea vastupidavus.

Põhimõtteliselt on üle väljaku mängija tennisistina üsna stabiilne, mistõttu ei ole esmapilgul näha ühtegi tema silmatorkavalt nõrka kohta. Ta tunneb end hästi nii tagajoonel kui võrgus ja hoiab seetõttu oma mängu tasakaalus. Sellise mängija vastu on mängutaktikat suhteliselt raske välja töötada, sest ta on valmis peaaegu igaks olukorraks. Lisaks suudab ta väga hästi kohaneda vastase mängustiiliga.

Üle väljaku mängija ainus nõrkus on see, et tal ei ole tavaliselt ühtegi tõeliselt silmapaistvat lööki. Võrreldes teist tüüpi mängijatega on tema löögid pigem keskmisel tasemel.

3. Serv-ja-volle mängija

Tänu laialt levinud tagajoonemängule on serv-ja-volle mängijatest saanud erand. Selline mängija on äärmiselt ründav, sest tuleb peaaegu iga pallivahetuse käigus võrku. Selle tulemusel plaanib ta punkti võita volle või rabakuga.

Serv-ja-volle mängija ülioluline omadus on tema võimas serv. Hea serv on eelduseks võrkutulemisele. Eriti suured või pikad tennisistid kalduvad seda mängustiili harrastama: nad servivad kõvasti ja liiguvad seejärel võrku.

Tõrjel seisavad serv-ja-volle mängijad tagajoonel või sellele väga lähedal, et lüüa tõrjet volle ettevalmistusena. Seejärel jooksevad nad kohe võrku, et vastasele survet avaldada. Üldiselt on serv-ja-volle mängija eesmärk hoida pallivahetused võimalikult lühikesed. Ta üritab tagajoonemängu vältida ning seetõttu on tagajoonelöögid ka tema suurim nõrkus. Samas, teisest küljest, on üldiselt tema volled ja rabakud tehniliselt perfektsed.

Serv-ja-volle mängija mäng toimib eriti hästi murukattega väljakul, kus selline mängija saab oma jõulisest servist ja sellele järgnevast kiirest vollest või rabakust maksimumi võtta.

4. Tagasiajaja

Tagasiajaja on sellist tüüpi mängija, kes mängib eranditult kaitses. Üldiselt on tagasiajaja väljakult äärmiselt passiivne tennisist, sest ta tahabki palli lihtsalt tagasi lüüa.

Tagasiajaja peamiseks eesmärgiks on see, et Sina teeksid esimesena vea. Ta lööb palle tavaliselt kõrge kaarega ning suhteliselt väikse kiirusega, püüdes Sind seeläbi rütmist välja viia. Tagasiajaja lööb üldjuhul alati Sinu väljaku keskele ning ise ei eksi peaaegu kunagi.

Enamasti on sellisel tennisistil suhteliselt lihtsustatud löögitehnika, sest ta peamiselt lihtsalt paneb oma reketi pallile vastu, vastase lööki blokeerides. Sellest hoolimata õnnestub tagasiajajal jõuda peaaegu iga pallini. Lisaks on ta tavaliselt mentaalselt väga tugev, mistõttu on tagasiajaja vastu mängides pikad pallivahetused tavalised. Tagasiajaja eelistab üldjuhul mängida aeglasematel väljakukatetel, eriti hästi sobib talle savi-liiva väljak.

Milline tennisist oled Sina?

Nüüd oled Sa teadlik erinevatest mängijate tüüpidest ning oskad nende nõrkuste ja tugevustega rohkem arvestada. Analüüsi ka ennast: milline tennisist oled Sina ning kuidas saaksid veelgi paremini oma tugevusi ära kasutada ja nõrkusi peita? Nii oskad järgmiste vastastega paremini toime tulla!

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi