Padeliväljak

Padeli populaarsus maailmas on kasvamas – selle spordiala võlu seisneb lihtsuses. Padel sobib harrastamiseks pea igas vanuses inimesele, sest on füüsiliselt palju vähem koormavam ning ka tehniliselt vähem nõudlik kui tennis. Ala populaarsuse kasv suurendab ka nõudlust padeliväljakute järele. Tänapäeval on padeliväljak koduaias juba üsna levinud.

Unigrass pakub padeliväljaku ehituse puhul täislahendust, mis sisaldab:

Samuti kuuluvad meie tootevalikkusse erinevad padeliväljaku lisavarustuse elemendid nagu postid, võrk, tsentrilint, väljakule sobiv katus ja muu.

Padeliväljak on kui tenniseväljaku väiksem versioon – standardsuuruses padeliväljaku mõõtmed on 10m x 20m. Vajadusel on võimalik padeliväljakut ka erimõõdus tellida.

Mille poolest erineb padeliväljak tenniseväljakust?

  • Mängimiseks kasutatakse ka spetsiaalset nelja meetri kõrgust klaasseintest ja võrgustatud tarast valmistatud väljaku piiret, mis peab olema spetsiaalselt padeliväljaku jaoks toodetud. Piirdeid toodetakse erinevates konfiguratsioonides, värve on võimalik valida RAL koodide seast.
  • Võrreldes tenniseväljaku piirdega on padeliväljaku piirde konstruktsioon oluliselt põhjalikum, mistõttu on padeliväljaku piirde puhul oluline ehitada lintvundament. Samuti on oluline kvaliteetse aluse ehitus, mis tagab hilisema sujuva kunstmuru paigalduse ja mõnusa mängukogemuse.

Küll aga on sarnaselt tenniseväljakule ka padeliväljakul oluline roll täiteliival, mis tuleks harjata väljakusse kohe pärast kunstmuru paigalduse lõppu. Aeg-ajalt on vaja ka liiva juurde lisada.

Täiteliiv on vajalik selleks, et pall väljakul põrkaks ja samuti muudab liiv väljakukatte mängijate liigeste jaoks veelgi pehmemaks. Kunstmuru katte hea seisukorra tagamiseks ka tulevikus on soovitatav teha kord aastas põhjalikum hooldus.

Padeliväljaku katete variandid

Unigrassi pakutavad padeliväljaku kunstmuru katted on parimaks lahenduseks uue väljaku rajamisel eelkõige vähese hooldusvajaduse ja jalasõbralikkuse tõttu. Ka väljaku puhastamine on suhteliselt kerge. Kunstmuru eelisena teiste väljakukatete ees on oluline ära mainida ka oluliselt madalam ehitusmaksumus.

Unigrass pakub padeliväljakute katetena kunstmuru, mis on toodetud EDEL GRASS B. V. poolt. Valikus on nii sinist kui rohelist värvi kunstmuru kate, mängujooned on mõlemal juhul valged.

Padeliväljaku ehitust planeerides loe lisaks siit:

Huvi ja küsimuste korral võta meie ühendust!

Padeliväljaku lisad