Blogi

Tagasi
Tennis lastele: Punase kampsuniga poiss kunstmuru kattega tenniseväljakul

Tennis lastele: 3 põhjust, miks tennis on lapse arenguks kasulik

Tennis on spordiala, mida saab harrastada terve elu. Tennisel on palju plusse, mis aitavad kaasa inimese üldisele tervisele ja heaolule ja seda väga kõrge eani. Kuskilt peab aga eluaegne armastus tennise vastu alguse saama ning seetõttu on hea lasta lapsel selle spordialaga juba varakult tutvust teha. Just nii vaimse kui füüsilise arengu mõttes on tennis lastele väga kasulik. Unigrass tegi siinkohal nimekirja kolmest põhjusest, miks on tennis laste jaoks harrastamiseks väga hea spordiala.

3 põhjust, miks on tennis lastele harrastamiseks üks parimaid spordialasid

1. Tõhus treening

Kõige esimene ja olulisim põhjus, miks panna oma laps just tennist mängima, on lihtne. Nimelt – tennisemäng hoiab kõik lapsed treeningu ajal kogu aeg liikumas! Tennisetreeningul peab igaüks pidevalt ringi jooksma, mis tagab kõrge energiataseme. Kuna tennis nõuab lühikesi kiirendusi, hoiab see sinu südame-veresoonkonna süsteemi treeningu ajal aktiivsena, keha liikumas ja südame pumpamas. Seega on tennis lastele kasulik nii südame kui ka jalgade ja ülakeha tugevdamiseks. 

Teine oluline eelis tennise puhul on spordiala tõhusus koordinatsiooni arendamisel. Tennis nõuab kogu keha täielikku koostööd. Iga löök vajab paindlikkuse, koordinatsiooni ja tasakaalu kombinatsiooni. Seetõttu õpivad lapsed, kes tennist mängivad, kiiresti hindama läheneva palli ja õige tabamiskoha vahelist aega.

2. Väike vigastuste oht 

Ehkki spordialad, mis nõuavad pidevat kontakti mängijate vahel, nagu näiteks jalgpall ja korvpall, on laste ja noorte seas väga populaarsed, põhjustavad need ka sagedamini vigastusi. Vastupidiselt eelnevalt mainitud spordialadele on tennis lastele madala riskiga spordiala. Miks? Sest tennises on väga vähe mängijate vahelist kontakti ning tenniseväljakul on palju ruumi jooksmiseks ja mängimiseks, eriti üksikmängu puhul. Mõned põhivigastused, näiteks liigeste väänamised ja nikastamised, on siiski võimalikud. Seetõttu on kunstmurukattega tenniseväljak üks turvalisemaid võimalusi.

Kunstmurukate on teiste tenniseväljaku katetega võrreldes suhteliselt pehme. Kui saviliivakattega väljakud võivad saviliiva liikumise tõttu kergesti põhjustada vigastusi ja kõvakattega väljakud liigeseid põrutada, aitab kunstmuru pehmus vigastusi vältida. Kunstmurukate vähendab pinget kõikidele õrnadele kohtadele nagu pahkluud, puusad, põlved ja selg.

Kunstmurukattega tenniseväljaku eeliste kohta loe lähemalt SIIN.

3. Psühholoogilised eelised

Tennist mängides ei treeni sa mitte ainult oma keha, vaid treenid ka oma aju. Kuna see spordiala nõuab, et aju oleks loominguline, siis nii lapse mälu, käitumine kui õpi- ja sotsiaalsed oskused arenevad. Lisaks sellele õpetab tennis lastele tööeetikat, probleemide lahendamist ja spordimehelikkust.

Vaadates tennist psühholoogilisest perspektiivist, arendavad tennist mängivad lapsed tõenäoliselt oskuseid ja strateegiaid, mis aitavad neil ka väljaspool tenniseväljakut hakkama saada. Kuna tennist mängitakse enamasti üksi, muudab see lapse iseseisvaks ja oma tegude eest vastutavaks. Ja mis kõige parem – sinu laps omandab need kõik vajalikud oskused, ise samal ajal lõbusat tegevust nautides.

Kunstmurukattega tenniseväljak on lapse treenimiseks parim valik

Tänu meie loetletud põhjustele, miks tennis lastele kasulik on, oled sa juba praeguseks tõenäoliselt veendunud, et tennis on just see spordiala. Kui sa aga soovid võtta tennisetreeninguid tõsisemalt, soovitame kindlasti kaaluda privaatse tenniseväljaku ehitamist. Sel juhul on kunstmurukattega tenniseväljak parim valik just eelkõige oma kehasõbralikkuse ja lihtsa hoolduse tõttu.

Kunstmurukattega tenniseväljaku ehitus on suhteliselt madalate kuludega ja lihtne protsess, mis tasub ennast pikas perspektiivis kindlasti ära. Kunstmurukate aitab muuta tennise lastele kõige nauditavamaks spordialaks, seega telli väljak juba täna!

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi