Blogi

Tagasi
Tenniseväljaku hooldusseadmed

Õiged tenniseväljaku hooldusseadmed teevad kevadise korrastamise lihtsaks

Kevadel, enne hooaja algust, on soovitatav teha ära põhjalikum kunstmuru kattega tenniseväljaku hooldus. Õigesti teostatud ja kvaliteetne hooldus garanteerib mängijale hea mängukogemuse ning pikendab tenniseväljaku eluiga. Siinkohal on abiks spetsiaalsed kunstmuru kattega tenniseväljaku hooldusseadmed, mis muudavad väljaku hooldamise märgatavalt lihtsamaks.

Kevadine tenniseväljaku hooldus on ülioluline

Et saaksid väljakut nautida sama heas seisukorras ka järgnevatel aastatel, soovitame igal kevadel viia läbi tenniseväljaku hooldus. Põhjalik tenniseväljaku hooldus koosneb kahest osast:

  • Kõigepealt tuleb tenniseväljakut sügavalt harjata prahi, prügi ja sambla eemaldamiseks. Seda teostatakse üldjuhul kas pöördharjaga varustatud väikese traktoriga või spetsiaalse hooldumasinaga.
  • Pärast harjamist on vajalik lisada uut täiteliiva, mis väljaku pealmisest kihist ära kadunud on. Üldjuhul soovitame ühe tenniseväljaku jaoks ühte suurt kotti 1,2-1,5 tonni liivaga. 
  • Kui väljakul on olemas ka killustikust aluskiht, võib tenniseväljaku struktuuri tihendamiseks olla vajalik ka 600-700 kg raskuse rulliga üle rullimine.

Millised tenniseväljaku hooldusseadmed valida?

Kui Sul on juba kodus olemas raider – näiteks Husqvarna, Stiga või muu tootja oma -, soovitame osta juurde pöördhari ning paigaldada see raideri ette. Sel juhul ei ole eraldi hooldusseadme ostmine vajalik ning iga-kevadise hooldust saad iseseisvalt ka sel viisil edukalt teostada.

Kui aga raiderit olemas ei ole, on heaks variandiks spetsiaalsed tenniseväljaku hooldusseadmed, mis on mõeldud just tenniseväljakute iseärasustele. Unigrassi valikus on kaks kõrgekvaliteedilist hooldusseadet:

1. SMG Turfsoft TS2

SMG Turfsoft TS2 on mõeldud kunstmuru kattega tenniseväljakute ja väiksemate spordiväljakute hooldamiseks, mille abil saab väljaku pinnalt eemaldada kõik prügi. Antud seadme suurimateks plussideks on väikesed mõõtmed ja hea manööverdamisvõime, mis teeb selle ideaalseks töövahendiks väiksemate ja kitsamate pindade puhul. 

Lisaks on seadme filtri puhastamine lihtne ja olemas on ka topeltrattad, mis muudavadki manööverdamise kunstmuru kattel mugavaks. 

Loe SMG Turfsoft TS2 kohta lähemalt!

2. Redexim Verti-Top WB

Redexim Verti-Top WB on väike tenniseväljaku hooldusseade, mis on mõeldud kunstmuru kattega tennise- ja miniväljakute hooldamiseks ning puhastamiseks.

Seadme pöördhari tõstab prügi ja prahi liikuvale sõelale, läbi mille jõuab täiteliiv tagasi väljaku pinnale ning eraldunud prügi jääb sõelale. Seadme peamiseks eeliseks on sarnaselt SMG Turfsoft TS2-le tema väikesed mõõtmed, mistõttu mahub seade läbi kitsaste avade ja väikeste väravate.

Loe Redexim Verti-Top WB kohta lähemalt!

Vali sobivad tenniseväljaku hooldusseadmed ja valmista väljak hooajaks ette!

Kvaliteetsed tenniseväljaku hooldusseadmed aitavad tenniseväljaku hooldust teostada lihtsalt ja efektiivselt ning tagavad, et saad väljaku mõnusid nautida ka edaspidi. Kas Sinu tenniseväljak on uueks hooajaks valmis? 

Lisainfo ja hooldust puudutavate küsimuste korral kirjuta [email protected].

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi