Blogi

Tagasi
Tenniseväljaku värvivalik: Sinise kunstmuru kattega tenniseväljak

Tenniseväljaku värvivalik loob erinevaid võimalusi

Pärast elumuutvat otsust ehitada kunstmurukattega tenniseväljak võib igaühte tabada segadus, sest tenniseväljaku värvivalik on väga rikkalik. Ära muretse – Unigrass aitab sul jõuda oma unistuste tenniseväljakuni!

Unigrassi pakutav tenniseväljaku värvivalik koosneb kuuest enamlevinud kunstmurukatte värvist:

 • Red / Summer-Green
 • Red / Green
 • Green / Summer-Green
 • Green / Green
 • Summer-Green / Summer-Green
 • Blue / Green

On oluline ära märkida, et värvivariandid ei erine üksteisest mängutingimuste ja kvaliteedi poolest – nad kõik on võrdsed, jalasõbralikud, ja pehmed. Tenniseväljaku värvivaliku saad teha vastavalt oma värvi- ja disainieelistustele. Siiski on mõned aspektid, millele enne otsuse langetamist mõtlema peaksid.

Keskkond mõjutab tenniseväljaku värvivalikut

Sinu kunstmurukattega tenniseväljaku värvivalik on tõenäoliselt enim mõjutatud ümbritseva keskkonna poolt. Vastavalt tenniseväljakut ümbritsevale alale on võimalik väljaku värviga keskkonna üldist välimust oluliselt muuta, seetõttu on vaja teha tark otsus. Ka tenniseväljaku fooniga on võimalik keskkonnale värvi juurde anda.

Kui plaanid oma tenniseväljaku ehitada väiksesse aeda, on tõenäoliselt sinu jaoks parim valik kombinatsioon green / green. See aitaks näida alal visuaalselt suuremana ja lisada aeda rohkem rohelust. 

Samas – kui sinu tenniseväljak leiab omale kodu suhteliselt suurel territooriumil, oleks hea mõte valida mõni erksam värv nagu punane või sinine, et lisada aeda kontrasti ja värvi.

See lihtsalt võitis mu tähelepanu kohe!

Unigrassi poolt pakutav tenniseväljaku värvivalik on värvispektri erksamal poolel, mis köidab inimeste tähelepanu kohe. Erksad värvid annavad väljaku väljanägemisele palju juurde ja tekitavad vau-efekti, seda eriti näiteks sinist värvi väljaku puhul. Kuna tenniseväljaku värvivalik on üks esimestest asjadest, mida inimesed sinu väljaku puhul märkavad, on oluline teha õige otsus. Väljaku hea väljanägemine lausa kutsub inimesi mängima!

Lisaks sellele on erk värvitoon oluline ka praktilistel põhjustel. Nimelt on mängijatel oluliselt kergem näha väikest kollast tennisepalli, kui väljaku ja palli värvi vahel on tekitatud suur kontrast.

Tenniseväljaku värvivalik tippturniiridel

Tõenäoliselt kõik tennisesõbrad teavad, millised näevad välja nelja Suure Slämmi turniiri väljakud – Wimbledonis valitseb klassikaline roheline, Roland Garrosil telliskivi-punane ning Austraalias ja USA lahtistel üksteisest natuke erinevat tooni sinine. Nagu näha, vastab Unigrassi poolt pakutav tenniseväljaku värvivalik Suurte Slämmide väljakutele. Kuigi nende nelja tähtsaima turniiri väljakuvärvid on justkui kivisse raiutud ning enam ei muutu, on üldiselt toimunud tippturniiride väljanägemises oluline muutus. Varasemalt olid kõik väljakud eranditult rohelised, kuid nüüd on enamik väljakud, millel profimängijad mängivad, hoopis sinised!

Aga tenniseväljaku värvivalik ei ole ‘’lihtsalt sinine’’ – sellel värvil on väga palju erinevaid variatsioone, näiteks:

 • Helesinine
 • Tumesinine
 • Austraalia lahtiste sinine
 • Hiina lahtiste sinine
 • Olümpiasinine
 • jm

Kuigi valikute arv võib luua segadust ning tekitada küsimusi, on sinise värvi populaarsuse võti suhteliselt lihtne. Kuna sinised ja lillad värvid loovad kollasega 180 kraadise kontrasti, on tennisepalli nii mängijatel, kohtunikul kui pealtvaatajatel oluliselt lihtsamt näha.

Nüüd oled sa kursis tenniseväljaku värvivaliku olulisemate aspektidega. Vali targalt ja tee oma unistuste tenniseväljak teoks! Tutvu Unigrassi toodetega SIIN

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi