Blogi

Tagasi
5 põhjust, miks kunstmurukattega väljak on parim valik

5 põhjust, miks kunstmuru kattega tenniseväljak on parim valik

Kunstmuru kattega tenniseväljak on parim valik, kuigi tänapäeval on võimalik tenniseväljaku ehitamisel valida väga erinevate väljakukatete vahel. Väljakukatte valimisel tuleks arvesse võtta kliimat, geograafilist asukohta, isiklikke eelistusi ja muid faktoreid. Üks populaarsemaid valikuid on kunstmuru, mis on toodetud just spetsiaalselt tenniseväljaku jaoks. Miks nii? Sest kunstmuru kattega tenniseväljakul on mitmeid eeliseid kõigi teiste väljakukatete ees.


Miks on kunstmuru kattega tenniseväljak parim valik

1. Kehasõbralikkus

Kunstmuru kattega tenniseväljak on parim valik, kuna seda loetakse üheks kõige kehasõbralikumaks ja turvalisemaks väljakukatteks. Tennis võib teha su kehale kergesti liiga, seega on oluline vähendada survet liigestele. Kui näiteks saviliivaväljakul võib ebatasase pinna tõttu jala välja väänata ja kõvakattega väljakul liigeseid põrutada, siis kunstmuru pehmus vastupidiselt aitab vigastusi ennetada. Kunstmuru vähendab pinget sinu õrnadele kohtadele nagu hüppeliigesed, põlved, puusad ja alaselg.

2. Madalad ehituskulud

Tenniseväljaku rajamine on kallis projekt – seda teab igaüks, kes omale väljaku soetanud. Kunstmuru kattega tenniseväljaku eeliseks räägib see, et ehitus on suhteliselt odav võrreldes teiste väljakutüüpidega. Peale selle on kunstmuru kattega tenniseväljaku ehitus ka lihtne, sest see koosneb põhimõtteliselt vaid kahest osast: kvaliteetse aluse rajamine ja kunstmuru paigaldamine.

3. Lihtne hooldus

Lisaks lihtsale ehitusele veel üks hea uudis – ka kunstmuru kattega tenniseväljaku hooldus ei nõua eriti palju aega ega panust. Kunstmuru väljakule on vaja teha põhjalikum hooldus vaid üks kord aastas enne hooaja algust, kevadel. Kuna kunstmuru on üsna vastupidav ja ilmastikukindel materjal, on ka üldine hooldus lihtne. Põhiliselt on vaja väljak ainult lehtedest ja sodist puhtaks teha.

4. Kliimasse sobivus

Kunstmuru kate on tenniseväljakute maailmas parim valik Eesti kliimasse. Nagu eelmises punktis juba öeldud, peab kunstmuru ilmastikule väga hästi vastu, taludes nii vihma, lund kui muid raskeid ilmatingimusi. Kui näiteks saviliiva väljaku ja murukattega väljaku puhul tekitab kliima alati probleeme, siis kunstmurukattega väljaku puhul see murekoht ei ole.  

Üks kunstmuru suurtest eelistest on ka see, et väljak kuivab pärast vihma kiiresti ära ja on märjana oluliselt vähem libedam kui teised katted. Need faktorid aga pikendavad mänguaega ning võimaldavad mängijatel tulla väljakule tagasi nii ruttu kui võimalik.

5. Disaini varieeruvus

Kunstmuru kattega tenniseväljak on parim valik, kuna sellel on ka üks oluline esteetiline pluss; kunstmuru kate võimaldab valida väga erinevate värvide vahel. Kui tavaline saviliivaväljak on alati punane ja muruväljak alati roheline, siis kunstmuru puhul on võimalikke variante mitmeid. Värvivalik on tavaliselt alati värvispektrumi erksamal poolel, sest suur kontrast tennisepalli ja väljakuvärviga võimaldab väikest kollast palli palju kergemini märgata.


Kuidas valida just see õige kunstmuru kate?

Unigrassi tootevalikus on 3 erinevat kunstmuru – LSR 20, Paddle Pro 15 ja Supersoft 10.

LSR 20

Kunstmuru katte LSR 20 saab lihtsasti kokku võtta kolme sõnaga – jätkusuutlik, mängijasõbralik ja taskukohane.

Mis teeb eriliseks? Tänu LSR (Low Slide Resistance) kontseptsioonile säilitab kate oma suurepärased mänguomadused ka siis, kui temperatuur on alla 0 kraadi. See tähendab, et väljakul on võimalik mängida aastaringselt. Paigaldamise ajal on LSR 20 liivaga täidetud, mis annab väljakule ilusa väljanägemise ja mängijatele uskumatu mängumugavuse. Lisaks on ka risk vigastuste tekkeks sellisel kattel väiksem.

Kellele sobib? Unigrass soovitab LSR 20 kunstmuru katet pika välihooaja huvilistele. Tegemist on pigem taskukohasema hinnaga kattega.

Saadaolevad värvikombinatsioonid: oliivroheline-oliivroheline, punane-oliivroheline ja sinine-oliivroheline.

Tenniseväljaku kunstmuru kate LSR 20

Paddle Pro 15

Kunstmuru kate Paddle Pro 15 on samuti mängijasõbralik ja suurepäraste mänguomadustega.

Mis teeb eriliseks? Eriti hea tulemuse saavutamiseks lisatakse Paddle Pro 15 kunstmuru kiudude vahele täiteliiva. ITF poolt serfitiseeritud Category 3 taseme kate! 15 mm fibrilleeritud lõim tagab katte vastupidavuse.

Kellele sobib? Unigrass soovitab Paddle Pro 15 erinevate oskustasemetega mängijatele. Kvaliteetne mängukogemus garanteeritud! Hinna poolest on antud kate keskpärane – mitte kõige odavam ega ka mitte kõige kallim.

Saadaolevad värvikombinatsioonid: oliivroheline-oliivroheline, punane-oliivroheline.

Tenniseväljaku kunstmuru kate Paddle Pro 15

Supersoft 10

Kunstmuru kate Supersoft 10 on toodetud kasutades spetsiaalselt tennise jaoks mõeldud krussis polüetuleenkiude.

Mis teeb eriliseks? Õigele ja stabiilsele alusele paigaldatud Supersoft 10 kunstmuru kate vajab suhteliselt vähe hooldust. Tänu krussis kunstmuru kiududele kaob väljaku sisse täiteliiv pea täielikult ära, kuid võimaldab kattel optimaalselt liikuda ja libistada.

Kellele sobib? Tänu ühtlasele ja väga heade omadustega mängualale soovitab Unigrass Supersoft 10 kunstmuru nii tenniseklubidele, kogukondadele kui eraväljakutele. Tegemist on küll kolmest variandist kõige kallimaga, kuid kvaliteet ja mänguomadused on võrreldes teiste variantidega samuti oluliselt paremad.

Saadaolevad värvikombinatsioonid: punane-oliivroheline

Tenniseväljaku kunstmuru kate Supersoft 10

Kunstmuru – jah, palun!

Kui soovid lihtsasti hooldatavat, madalate ehituskuludega, kehasõbralikku ja kvaliteetset väljakut, siis kunstmuru on just sulle! Tutvu Unigrassi poolt pakutavate variantidega SIIN ja telli oma väljak juba täna!

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi