ESTENG
JÄLGI MEID
© Unigrass OÜ / tel. +372 644 5160 / e. info@unigrass.ee
Back to Postitused
tenniseväljaku ehitus

Tenniseväljaku ehitus – ideest teostuseni

Tenniseväljaku ehitus on elevust tekitav ja põnev protsess. Sa saad näha, kuidas väljak sinu silme ees valmib, ning nautida mõtet, kuidas peagi päris oma väljakul mängid. Lisaks kohestele hüvedele võib iga väljakuomanik rõõmustada ka selle üle, et tenniseväljak tõstab pikas perspektiivis märgatavalt sinu kinnisvara väärtust. Enne tenniseväljaku ehituse alustamist on aga vaja mõelda mitmetele faktoritele, millest üks olulisim on maksumus.

Millised etapid moodustavad tenniseväljaku ehituse maksumuse? Hind varieerub peamiselt tenniseväljaku katte tüübi tõttu. Kuigi väljakukatted erinevad üksteisest mitmete aspektide poolest, on eelkõige privaatse tenniseväljaku puhul parim valik kunstmurukate. Ka paljudes tennisekeskustes on levinud kunstmurukattega tenniseväljakud. Miks? Sest teiste väljakukatetega võrreldes on kunstmurukattega tenniseväljaku ehitus mõnevõrra lihtsam ja odavam.

Millest koosneb tenniseväljaku ehituse maksumus?

Kõigepealt peaksid mõtlema oma tulevase tenniseväljaku asukohale. Kui sul juba on tenniseväljaku ehituse jaoks piisavalt suur maatükk olemas, saad kohe asuda ehituse juurde. Kui aga sobivat ala veel ei ole, eelneb ehitusele ka krundi ostmise ja vastavalt omavalitsuselt ehitusloa saamise protsess. Eestis üldjuhul piisab omavalitsusele teate esitamisest.

1. Tenniseväljaku aluse ehitus

Alus on tenniseväljaku ehituse juures kõige tähtsam osa. Ka kogu tenniseväljaku maksumusest moodustab suurima osa aluse ehitus, mis nõuab kvaliteetseid materjale ja tehnoloogiliselt õiget teostust. Hästi teostatud tenniseväljaku alus garanteerib kunstmurukatte sujuva paigaldamise ja ka hilisema nauditava mängukogemuse. 

2. Tenniseväljaku piirdeaia ehitus

Tenniseväljaku ehituse oluline osa on kindlasti ka piirdeaed, sest see takistab pallide väljakult väljapääsemist. Piirdeaia ehituseks on mitmeid erinevaid variante, olenevalt väljaku omaniku eelistustest ja eelarvest. Unigrassi valikus on olemas spetsiaalne tenniseväljaku tarbeks väljatöötatud piirdeaia komplekt, mis koosneb paneelidest, kus aia otsad on tavaliselt kõrgemad ja küljed madalamad.

3. Kunstmurukatte paigaldus

Kuigi tenniseväljaku aluse ehitus on kogu üldise ehituse kulukaim osa, on suuruselt teiseks kuluks kunstmurukatte paigaldamine, mis koosneb kahest etapist. Kõigepealt tuleb õiges järjekorras rullida lahti kunstmururullid ning liimida murutükid ja väljakujooned omavahel kokku. Pärast seda on vaja lisada spetsiaalset täiteliiva ning harjata see väljaku sisse. Nii täiteliiv kui kunstmurukate peavad olema kuivad, et tagada paigalduse parim võimalik tulemus.

4. Tenniseväljaku valgustuse paigaldus

Kui sa soovid oma väljakut kasutada maksimaalselt ning pikendada mängutunde, on soovitatav paigaldada juba tenniseväljaku ehituse käigus ka valgustus. Minimaalne valgustugevus tenniseväljaku valgustite puhul on 150 luxi, kuid valgustimastide arv sõltub valgustugevusest. Tavaliselt paigaldatakse kas 6 madalamat või 4 kõrgemat masti.

5. Põrkeseina ja muu tenniseväljaku lisavarustuse paigaldus

Kuigi lisaelementide paigaldamine ei muuda tenniseväljaku ehituse üldist maksumust väga palju, suurendab lisavarustus oluliselt tenniseväljaku funktsionaalsust. Üks olulisematest lisaelementidest on tenniseväljaku põrkesein, mis võib sinu arengule olla kasulik mitmel viisil.

Legendaarne Jimmy Connors on öelnud: ‘’Mu lemmikvastane on põrkesein – ta ei eksi mitte kunagi.’’ Seetõttu saab põrkeseina abil treenida ükskõik millist lööki – eeskätt ja tagakätt, lõikeid, vollesid ja isegi servi.

Kunstmurukattega tenniseväljaku hoolduse kulud

Kui tenniseväljaku ehitus on lõppenud, tuleb kunstmurukattega tenniseväljakut hakata regulaarselt hooldama. Nõuded kunstmurukattega tenniseväljaku hooldusele ei ole väga ranged ning seetõttu on ka hoolduse kulud madalad. Kunstmuru on vastupidav ja ilmastikukindel väljakukate. Siiski nõuab selline väljak regulaarset hooldust, et säilitada kunstmurukatte kvaliteet ja head mänguomadused pika aja jooksul. Pidev igapäevane hooldus hooaja vältel tähendab väljakuomanikule üldjuhul kogunenud lehtede, okaste ja muu prahi eemaldamist.

Kunstmurukattega väljaku puhul on soovitatav teha põhjalikum hooldus üks kord aastas enne hooaja algust, kevadel. See tähendab eelkõige väljaku masinharjamist, et eemaldada sammal ja mustus. Samuti tuleb asendada harjamise käigus ära kadunud liiv uue täiteliivaga.

Kunstmurukattega tenniseväljaku ehitus on õige otsus!

Nagu eelnevalt mainitud, on kunstmurukattega tenniseväljaku ehitus võrreldes teiste väljakukatetega finantsiliselt kõige mõistlikum otsus. Kuna kunstmurukatte hooldus on suhteliselt odav, tasub tenniseväljaku ehituse maksumus ennast kahtlemata pikas plaanis ära. 

Vaata lähemalt meie kunstmuruvariante SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to Postitused