Blogi

Tagasi
Aerofoto kuuest tenniseväljakust

Kuidas valida tenniseväljaku katet

Tenniseväljaku ehitamisel on tänapäeval saadaval lai valik modernseid väljakukatteid. Katte valimisel tuleks arvesse võtta kliimat, geograafilist asukohta, isiklikke eelistusi ja muid otsust mõjutavaid faktoreid. Siinkohal koostas Unigrass ülevaate erinevate tenniseväljaku katete omadustest ning anname nõu, kuidas leida sobivaim väljakukate.

Parim kate privaatsele tenniseväljakule on…

Loomulikult kunstmuru! 

Kunstmuru on väljakukattena aina populaarsem valik, sobides ideaalselt eelkõige koduaeda ehitatava ja tervele kogukonnale jagamiseks mõeldud tenniseväljaku katteks. 

Milles seisnevad kunstmuru katte põhilised plussid? 

Kunstmuru katte eelised privaatse tenniseväljaku puhul

Kunstmuru kattega tenniseväljaku ehitus on võrreldes teiste kattetüüpidega oluliselt lihtsam ja soodsam. Ehitusprotsess koosnebki sisuliselt vaid kahest etapist: kvaliteetse aluse rajamisest ja kunstmuru katte paigaldamisest. 

Lisaks taskukohasele ehitusele on kunstmuru suureks plussiks ka lihtne hooldus. Kunstmuru kate vajab põhjalikumat hooldust vaid kord aastas kevadel, enne hooaja algust. Tänu kunstmuru ilmastikukindlale ja vastupidavale olemusele on ka üldine hooldus kerge ning peamiselt on vaja tenniseväljak vaid regulaarselt lehtedest ja prahist puhastada. Vähem hooldust, rohkem mänguaega!

tenniseväljaku ehituse planeerimine - Kunstmurukattega tenniseväljaku droonifoto
Privaatne kunstmuru kattega tenniseväljak

Kunstmuru loetakse ka üheks kehasõbralikumaks ja turvalisemaks väljakukatteks, mis tänu oma pehmusele vähendab survet mängija liigestele. Oma olemuselt on kunstmuru pigem kiire väljakukate. Üheks suureks eeliseks kunstmuru puhul väljakukatte kiire kuivamine pärast vihma ning märjana on kunstmuru oluliselt vähem libedam kui teised katted. Tänu sellele on väljaku kasutusaeg pikem ning mängijad saavad väljakul rohkem mängida. 

Kunstmuru kattega tenniseväljaku värvivariandid

Kunstmuru katte puhul on saadaval lai valik värvikombinatsioone mänguala ja jooksuala osas, et tenniseväljak sobituks Sinu koduaeda ideaalselt:

  • Tumeroheline/tumeroheline
  • Oliivroheline/oliivroheline
  • Punane/tumeroheline
  • Oliivroheline/tumeroheline
  • Punane/oliivroheline
  • Tumeroheline/oliivroheline
  • Sinine/oliivroheline

Värvivariandid ei erine üksteisest mängutingimuste ja kvaliteedi poolest – nad kõik on võrdselt jalasõbralikud ja pehmed. Tenniseväljaku värvivaliku saad teha vastavalt oma värvi- ja disainieelistustele. 

Unigrass soovitab: Kui plaanid ehitada privaatset tenniseväljakut, võiks esimene valik olla kindlasti kunstmuru parima hinna-kvaliteedi suhte tagamiseks.

Tennisekeskustele väliväljakuteks – modernne savi-liiv!

Tennisesuve iseloomustab kõige paremini tõenäoliselt mõte kõrvetava päikse käes savi-liiva kattel mängimisest. Hiljuti on aga tenniseväljakute maailmas toimunud mitmed innovatiivsed muudatused, mis muudavad savi-liiva katte armastajate elu oluliselt lihtsamaks.

Nimelt on Unigrassi valikus saadaval kaks sellist katet, mis on kui savi-liiva uuemad ja modernsemad versioonid – nendeks on Advantage Red Court ja MatchClay!

Nii Advantage Red Court kui MatchClay on ideaalsed variandid tenniseklubide väliväljakute kateteks, kuid sobivad ka saviliivaaustajate koduväljakutele. Tegemist on klassikalisele savi-liivale ülimalt sarnaste katetega, mis tänu oma innovatiivsusele muudavad nii tennisekeskuste kui mängijate elu oluliselt mugavamaks. Ja mis kõige tähtsam – mänguaega tuleb tänu sellele aina juurde!

Advantage Red Court ja MatchClay on parimad valikud välitingimustes tenniseväljakute puhul

Nii Advantage Red Court kui MatchClay on klassikalisele savi-liivale oma mänguomaduste ja väljanägemise poolest ülimalt sarnased. Tugevalt telliskivi-punased katted on tenniseväljakute maailma uusim põlvkond!

Kuigi oma konstruktsioonilt on kaks katet veidi erinevad – Advantage Red Court katte puhul on tegemist sisuliselt kunstmuru kattega, mis täidetakse spetsiaalse keraamilise liivaga ja MatchClay puhul vaipkattega, mis täidetakse naturaalse saviga -, on mõlemad väga mängijasõbralikud ning sobivad ideaalselt tenniseklubide väliväljakute kateteks.

MyGames tenniseväljak Pärnus TopClay kattega
Avalikuks kasutamiseks mõeldud hübriid-saviliiva kattega kattega tenniseväljak

Nii Advantage Red Court kui MatchClay pakuvad savi-liiva väljaku mänguelamust, kuid nõuavad oluliselt vähem hooldust. Seda peamiselt just oma ehituspõhimõtte ja konstruktsiooni tõttu, tänu millele ei vaja need katted ka kevadel täielikku rekonstrueerimist. Ning kuigi MatchClay tenniseväljak vajab siiski aeg-ajalt kastmist sarnaselt klassikalisele savi-liivale, pole seda Advantage Red Court katte puhul vaja üldse teha!

Olulisteks eeliseks klassikalise savi-liiva ees on mõlema väljakukatte puhul nende ilmastikukindlus. Kui savi-liiva puhul on suurimaks probleemiks see, et pärast tugevat vihmasadu ei saa väljakut kasutada mitmeid tunde, saab nii Advantage Red Court kui MatchClay kattega tenniseväljakul praktilise alternatiivina mängida kohe pärast vihma! Kuna mõlema katte seisukord sõltub ilmast märgatavalt vähem kui klassikaline savi-liiva tenniseväljak, saavad tenniseklubid väljaku kasutus- ja mänguaega oluliselt pikendada.

Tennisepall Advantage Red Cour tenniseväljakul
Advantage Red Court tenniseväljaku kate

Unigrass soovitab: Tenniseklubide väliväljakute kasutusaja maksimeerimiseks on nii Advantage Red Court kui MatchClay suurepärased valikud.

Tennisekeskuste siseväljakud – klassikaline hardcourt ja vaipkate

Kui tennisekeskuste väliväljakuteks soovitasime eelkõige modernseid savi-liiva katteid, siis siseväljakute puhul on jätkuvalt parimad valikud klassikaline kõvakate ja vaipkate, mis on siiski samuti läbinud mõned innovatiivsed muudatused, et parandada mängukogemust.

Populaarne valik – kõvakate

Number 1 valik tenniseklubide siseväljakute puhul on nii Eestis kui mujal maailmas endiselt kõvakate, mis pakuks võimalikult kõrge kvaliteediga mänguomadusi võimalikult pika kasutusaja jooksul.

Tänu atraktiivsele välimusele ja suurepärastele mänguomadustele on Unigrassi pakutav kõvakate Set&Match ACR populaarne valik nii rahvusvaheliste tenniseklubide kui turniiride väljakute jaoks. Antud katet iseloomustab peamiselt “kleepuv” tunne jala all, mis teeb mängija liikumise ülimalt mugavaks. Set&Match ACR sobib loomulikult kasutamiseks ka välitingimustes.

Kate vajab paigaldamiseks kas asfalt- või betoonalust. Set&Match ACR olulisteks eelisteks on minimaalne hooldusvajadus ja väljaku pikk eluiga. Tänu poorideta ja kiiresti kuivavale pealispinnale ei ole kõvakate märjana libe, mistõttu sobib antud kate ka väliväljakutele. Set&Match ACR on saadaval erinevates värvikombinatsioonides.

Atraktiivse välimusega vaipkate on ideaalne sisetingimustes kasutamiseks

Lameda membraaniga TOPSPORT tenniseväljaku vaipkate sobib suurepäraselt tenniseklubide siseväljakutele. Kate on loodud tihedaks kasutamiseks mõeldud vastupidava lahenduse pakkumiseks.

Sisuliselt on tegemist tekstiilkattega hardcourt väljakuga, mille hooldusvajadus on viidud minimaalseks. TOPSPORT kattel on mäng kiire, kuid mugav. Tänu tekstiilkattele põrutab selline tenniseväljak aga liigeseid tunduvalt vähem kui kõvakattega väljak, mistõttu on see väga sobilik ka näiteks laste treeningute läbiviimiseks. Vaipkatte puhul on tennisehalli akustika väga hea.

Tenniseväljaku kate TOPSPORT
TOPSPORT tenniseväljaku kate

TOPSPORT kate on saadaval järgmistes värvides: helesinine, tumesinine, heleroheline, tumeroheline, oranž, “telliskivi-punane”; hall. Kõiki värve on võimalik omavahel kombineerida, et sobituda üldise tennisekeskuse temaatikaga.

Unigrass soovitab: Nii TOPSPORT kui Set&Match ACR puhul on tegemist kvaliteetse ja pikaealise väljakukattega. Valiku soovitame teha lähtudes tennisekeskuse eelistustest ja ka eelarvest.

Õige tenniseväljaku kate igaühele!

Nagu eelnevalt selgus, on Unigrassi laias tootevalikus modernsed, mängijasõbralikud ja lihtsalt hooldatavad tenniseväljaku katted, mille seast leiab sobiva variandi iga mängija. Pakume oma klientidele tenniseväljaku ehituse täislahendust, mis sisaldab endas nii kvaliteetse ja valitud kattele sobiva aluse ehitust ning valitud katte, piirde  ja lisavarustuse paigaldust.

P.S. Tennisesuvi koputab juba uksele. Alusta väljaku ehituse planeerimisega juba täna!

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi