Blogi

Tagasi
Naine, kes mängib tennist

Tennis, see on elustiil!

Tennist nimetatakse sageli spordialaks, mida saab harrastada terve elu. Vanimad teadaolevad harrastusmängijad on peaaegu 100-aastased! Miks? Sest tennisel on mitmeid olulisi vaimset ja füüsilist tervist tugevdavaid omadusi, mis tagavad parema elukvaliteedi ka vanemas eas.

Allpool leiad 3 põhjust, miks peaksid tennise osatähtsust oma elus veelgi suurendama. Ja kes veel pole tennisega alustanud, siis ole valmis: me suudame Sind veenda!

Füüsiline vorm: 15-0

Tennist peetakse üheks parimaks üldist heaolu ja füüsilist vormi arendavaks spordialaks. Tennis aitab kaasa nii võhma, tugevuse, painduvuse, kiiruse kui reflekside arengule. Samuti on see spordiala erakordselt hea parema jalgade töö ja tasakaalu saavutamiseks, sest löökide õigete tabamispunktide leidmiseks on eelnimetatud üliolulised.

Tennisemängu ajal aktiveeruvad nii mängija ülakeha-, kere- kui ka alakehelihased, kuid samal ajal on tegemist ka ühe parima aeroobse trenniga. Tennise olemuse ning kiirete sprintide ja vastupidavuse koosmõjul paraneb kehas hapnikuvool, vereringe ja südame tervis. Isegi kui Sa ei soovi tohutult raskeid treeninguid, paraneb tänu tennisele kogu keha füüsiline vorm oluliselt.

Vaimne tugevus: 30-0

Üheks tennise suurimaks eeliseks teiste spordialade ees peetakse vaimset külge ning seda, kuidas see ala mängijat proovile paneb. Tennis on vägagi strateegiline spordiala ning vaid tehniliselt ilusate ja jõuliste löökidega ei pruugi mänge võita. Väljakul erinevate situatsioonidega toime tulles arened Sa ka inimesena iseseisvamaks, vastutustundlikumaks ja üleüldiselt vaimselt tugevamaks. 

Lisaks sellele pakub tennis võimalusi sotsiaalse ringkonna suurendamiseks, uuteks suheteks ja vaba aja veetmise võimalusteks. Tennisemängijana leiab sõpru treeningkaaslaste, treenerite, kaasvõistlejate ja teiste tennisefännide seast.

Hormonaalselt tõstab tennis, nagu iga teinegi sport, serotoniini taset, mis on eelkõige parema une jaoks ülioluline. Serotoniin kui õnnehormoon tõstab alati ka tuju – pole siis ime, miks sõbrad tenniseväljakul kokku saades alati heas meeleolus on!

Oma tenniseväljak: 40-0

Kui eelnevalt mainitud füüsilise vormi ja vaimse tugevuse areng saavad alguse juba tennisetreeningutelt, siis päris oma tenniseväljakuga saad tõsta need mõlemad järgmisele tasemele.

Privaatne tenniseväljak võimaldabki hakata päriselt elama tennise-elustiili. 

Mõtle – kui tihti Sa enda jaoks aega leiad? Päevad mööduvad kiirustades ja teiste soove täites? Ehk on Sinu (suve)kodust puudu just tenniseväljak, kus saaksid võtta aega endale. Lõõgastuda, samal ajal nii oma vaimset kui füüsilist vormi parandades. Nautida koosolemise aega sõprade või perega.

Milline tennisesõber siis ei tahaks kasutada võimalust mängida väljakul, mis on vaba igal kellaajal ja asub koduuksest kõigest mõne sammu kaugusel! Loe lähemalt tenniseväljaku ehituse planeerimise kohta.

Game, Set, Match!

Arvatavasti oleme nüüdseks suutnud Sind veenda, et tennis on see sport, millega oma elu siduda. Kui aga tahad tennisega tõsisemalt tegeleda, soovitame ehitada endale koju privaatne tenniseväljak, tänu millele saad treenida ja mängida, millal iganes soovid.

Sel juhul on parim valik kunstmuru kattega tenniseväljak, kuna tegemist on väga mängijasõbraliku kattega. Samuti on kunstmuru kattega väljaku ehitusprotsess suhteliselt odav ja lihtne ning tasub pikas perspektiivis kindlasti ära. Huvi korral kirjuta meile: [email protected]

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi