Blogi

Tagasi
Padeliväljaku ehitus - Kunstmuru katte ja Panorama piirdega padeliväljak

Padeliväljaku ehitus on imelihtne

Padeli populaarsus maailmas on järjest kasvamas ning paljud tennisemängijad avastavad enda jaoks ühel hetkel ka padeli. Just seetõttu on ka padeliväljaku ehitus muutumas järjest levinumaks. Padeli võlu seisneb peamiselt selle lihtsuses – nimelt on padel füüsiliselt oluliselt vähem koormavam kui tennis, lisaks ei ole padel ka tehniliselt niivõrd nõudlik. Seetõttu sobib see mäng pea igas vanuses inimesele.

Padel – mis see on?

Spordiala, mis kombineerib tennise, squashi, sulgpalli ja rannatennise elemente, sai alguse Acapulcos 1969. aastal, kui mehhiklane Enrique Corcuera ehitas oma koju kõige esimese padeliväljaku. Ametlikult peetakse aga padeli algusaastaks 1974. aastat, kui Corcuera asutas Marbellase maailma esimese padeliklubi. Padel sai Hispaanias kohe väga populaarseks ning viimase kümne aasta jooksul on see ala laialt levima hakanud ka mujal Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. Nüüdseks on padelimängijaid maailmas juba üle kümne miljoni, padelist on saanud üks kiiremini kasvavaid spordialasid ning padeliväljaku ehitus oma koduaeda on juba igapäevane. Unigrass tutvustab seda kiiresti populaarsust võitvat spordiala lähemalt.

Padeli suureks plussiks on kindlasti ka mängu sotsiaalne aspekt. Kuna padeliväljak nõuab, et mängijad oleks üksteisele lähedal, on mängimise ajal aset leidev suhtlemine padeli tähtis osa.

Padeli üks suurimaid erinevusi tennisega on seotud padeliväljaku ülesehitusega. Nimelt võib punkti seinapõrkest edasi mängida, kui pall on põrganud maha ja seejärel vastu klaasseina. Lisaks sellele servitakse padelis altkätt ja ka reketid on teistsugused – erinevalt tennisereketitest ei ole padelireketitel keeli ning need on kaetud plastiku või karboniga. Eestis on hea valik padelireketeid leitav Padelipoest.

Padeliväljaku ehitus

Padeliväljak on justkui tenniseväljaku vähendatud versioon, mille mõõtmeteks on 10m x 20m. Väljakut ümbritseb nelja meetri kõrgune piirdesein, mis koosneb klaasseintest ja võrgustatud terasest tarast. Kuna padel on reketsport, kus erinevalt tennisest kasutatakse mängimiseks ka väljaku piiret, peab väljakupiirde lahendus olema spetsiaalselt padeli jaoks valmistatud.

Padeli piirdeid toodetakse erinevates konfiguratsioonides ning värve on võimalik valida RAL koodide hulgast. Tenniseväljaku piirdeaiaga võrreldes on padeliväljaku piire konstruktsiooni poolest oluliselt põhjalikum, seetõttu vajab padeliväljaku piire lintvundamenti. Unigrassi poolt pakutavad padeliväljaku piirded sobivad kõik ka välitingimustes kasutamiseks.

Lisaks nõuab padeliväljak spetsiaalset ja kvaliteetset alust – sobiva aluse ehitus on samuti võimalik tellida Unigrassi käest, nagu ka muu padeliväljaku lisavarustus nagu postid, võrk, tsentrilint ja muu.

Padeliväljaku kunstmuru kate

Enamlevinud kate padeliväljaku puhul on kindlasti kunstmurukate. Nimelt on kunstmurukattel mitmed eelised nagu vähene hooldusvajadus ja jalasõbralikkus, ka väljaku puhastamine on kerge. Lisaks tuleb kunstmuru puhul ära märkida ka oluliselt madalam ehitusmaksumus võrreldes teiste väljakukatetega, mistõttu on kunstmuru kattega padeliväljaku ehitus hinnasõbralik.

Nagu kunstmurukattega tenniseväljaku puhul, nõuab ka padeliväljak täiteliiva. Liiv tuleks väljakule sisse harjata kohe pärast kunstmuru paigaldamist ning aeg-ajalt peab liiva juurde lisama. Täiteliiv tagab palli põrkamise väljakul ning lisaks pehmendab katet mängijate liigeste jaoks veelgi enam. Kunstmurukattega väljaku hea seisukorra säilimiseks on soovitatav teha igal kevadel põhjalikum hooldus.

Unigrass pakub padeliväljakutele nii sinist kui rohelist tüüpi kunstmurukatteid. Mängujooned on mõlemal juhul valged.

Tutvu Unigrassi poolt pakutavate padeliväljaku ehituse ja kunstmurukatete variantidega SIIN ja hakka seda seltskondlikku ala harrastama juba täna!

 

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi