Blogi

Tagasi
Padel - Naine ja mees padeliväljakul

Miks on padel nii populaarne

Padel on üks kõige kiiremini kasvamatest spordialadest sel sajandil, olles viimase 25 aasta jooksul teinud läbi hüppelise arengu. Eelmise aasta seisuga on maailmas juba üle 10 miljoni padelimängija ja rohkem kui 4000 padeliklubi! 

Padel sai alguse Mehhikos 1960ndatel ja on nüüdseks laialt levinud üle kogu Ladina-Ameerika ja ka Ameerika Ühendriikide. Viimase 10 aasta jooksul on padel jõudnud ka Euroopasse – siin sai padeli levik alguse Hispaaniast. Praeguseks hetkeks on pea igas Hispaania linnas padeliväljak!

Aga mis on padeli populaarsuse ja edu võti? 

Ole valmis – padel tekitab sõltuvust!

Padeli populaarsuse põhjusteks võib pidada järgmiseid asjaolusid:

1. Lihtsus

Padel on niivõrd populaarseks saanud peamiselt tänu oma lihtsusele. Tegemist on spordialaga, mille on võimeline ära õppima igaüks olenemata vanusest ja oskustest. Ja kui Sa oled varasemalt tegelenud mõne teise reketspordiga nagu näiteks tennis, squash või sulgpall, on Sul tõenäoliselt vaja vaid mõnd hetke, et mängust ja selle põhiolemusest aru saada. Võrreldes tennisega ei nõua padel tehniliselt niivõrd palju ning on oluliselt kiiremini ja lihtsamini õpitav. Tänu padeli lihtsusele on mängijad motiveeritud treenima ja mängu nautima juba päris algusest peale.

2. Sotsiaalne aspekt

Teine põhjus padeli populaarsuse taga on kindlasti mängu sotsiaalne aspekt. Kuna padeliväljak on juba oma mõõtmetelt palju väiksem kui tenniseväljak, on ka mängijatevaheline distants palju lühem. Väiksem väljak toob aga mängijad üksteisele lähemale ja võimaldab pideval suhtlusel aset leida, tänu millele on sotsialiseerumine padeli lahutamatu osa! Seetõttu on padelit mängides võimalik ühtlasi veeta ka kvaliteetaega oma sõprade, pere, töökaaslaste või -partneritega. Padel on lõbus ja sotsiaalne mäng.

Lisaks – kui oled padeliväljaku omanik ja soovid oma väljakule veelgi rohkem kasutust leida, soovitame kindlasti mõelda MyGames väljaku automatiseerimise paketi peale. MyGamesi näol on tegemist iseteenindusplatvormiga, mis võimaldab väljaku omanikul muuta oma väljak iseteeninduslikuks ning juhtida läbipääsu, valgustust, makseid, broneeringud ja muid funktsioone.

3. Väiksem füüsiline koormus võrreldes sarnaste spordialadega

Padel koormab keha füüsiliselt palju vähem kui teised reketspordid, eriti tennis. Padel pakub küll head aeroobset treeningut, kuid ei ole Sinu keha vastu nii karm kui teised sarnased spordialad, sest padelis on oluliselt vähem liikumist. Tänu sellele on ka vigastuste oht suhteliselt väike, mistõttu lähevad paljud vanemad tennisemängijad ühel hetkel padeli peale üle, kui tennis muutub liiga koormavaks. Samas on alati võimalik soovi korral treeningu intensiivsust tõsta.

4. Madalad kulud

Võrreldes tennisega on padel palju odavam treening, mida regulaarselt harrastada. Kuigi väljakurendi hinnad on padeliväljakute puhul üldiselt samas hinnaklassis tenniseväljakute omadega, mängitakse ju padelit alati neljakesi, tänu millele ka väljakutasu inimese kohta tuleb madalam.

Ehituse mõistes saab öelda, et kuna padeliväljak on tenniseväljakust oluliselt väiksem, on ka väljaku ehituseks vähem ruumi vaja. Väiksemad väljakumõõtmed alandavad ka vajalike materjalide koguseid ja hinda.

5. Unikaalsus

Kuigi padeli punktisüsteem ja reeglid sarnanevad tennisele, on mängu kontseptsioon siiski erinev. Padeli unikaalsus tähendab, et mängijatel on lubatud kasutada väljakut ümbritsevaid klaaspaneele palli tagasilöömiseks. Võimalus jätkata punkti mängimist pärast palli vastu klaasi löömist annab mängule täiesti teistsuguse tähenduse! 

Unigrass pakub kahte erinevat padeliväljaku piirde lahendust. Padeliväljaku piire mudel UG Panorama ühendab suurepärase vaate minimalistliku kujundusega, kus klaaspaneelide vahel puuduvad terasest postid. UG Standard padeliväljaku piire on klassikalisema ja traditsioonilisema disainiga.

Padel on 21. sajandi mäng!

Meie oleme igatahes padeli plussidest juba müüdud! See seletab, miks rohkem kui 250 000 uut inimest alustab igal aastal padeli mängimist. Tallinnas saab sisetingimustes padelit mängida nii Rocca al Mare Padelikeskuses kui ka Kawe Padelikeskuses.

Tutvu meie padeliväljaku lahendusega SIIN ja kohtume juba väljakul!

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi