Blogi

Tagasi
Kunstmurukate - väliterrass kõrghoones

Kunstmurukate sobib välialade ja mänguväljakute kujundamiseks

Kuigi kunstmurukate leiab laiemalt kasutamist erinevatel spordiväljakutel, muutub järjest populaarsemaks ka maastiku, terrasside, rõdude ning mängu- ja rohealade katmine kunstmuruga. Materjali mitmete eeliste tõttu on just kunstmuru aina enam tavalise muru ees esimene valik, sest kunstmuru ei nõua niitmist, kastmist ega väetamist. Unigrass teeb järgnevalt ülevaate kunstmurukatte populaarsematest kasutusvõimalustest, mis ka Eestis üha rohkem tunnustust koguvad.

Kunstmurukate maastikukujunduses

Kunstmurukatte kasutus maastikukujunduses on ideaalne variant inimesele, kes ei taha kulutada oma aia peale palju aega. Lisaks vähesele hooldusele on suureks eeliseks kunstmuru puhul ka see, et ala on kogu aeg heas seisukorras. Kunstmurukate, mis on mõeldud maastikukujunduseks, sobib kõige paremini kasutamiseks kohtades, kus naturaalne muru ei kasva või kasv ei ole piisavalt hea, näiteks hoonete varjulistele külgedele ja sõiduteede eraldussaartele. Lisaks on laialt levinud kunstmurukatte kasutamine basseiniäärsetel aladel.

Ka näiteks kehva mulla puhul on kunstmurukate hea lahendus, sest võimaldab tuua tagaaeda rohelust, olenemata rasketest tingimustest loodusliku muru kasvamiseks. Lisaks ei ole kunstmurukatte puhul muru peal kunagi mullaseid ega mudaseid kohti.

Uuemad maastiku kujundamiseks mõeldud kunstmurukatted on välimuselt väga sarnased looduslikule murule ning loovad vägagi naturaalse keskkonna. Samuti ei pea muretsema kunstmuru puhastamise pärast, sest vihm peseb suurema mustuse maha. Ka loomade olemasolu ei ole kunstmuru puhul takistuseks, sest katte puhastamine on lihtne ja materjal määrdumise tõttu väga kergelt ei kahjustu. Lisaks on loomaomanikel alati suur heameel selle üle, et loomade käppasid ei ole vaja õuest tulles puhastada.

Kunstmuru rõdudele ja terrassidele

Väga levinud on kunstmuru rõdude ja terrasside katmisel, seda ennekõike hea välimuse, lihtsa paigaldamise ja vastupidavuse tõttu. Kunstmurukate võimaldab sul muuta külm betoon või puitpõrand väga hubaseks välialaks, mis lubab ka näiteks kesklinnas paikneva korteri omanikel nautida rohelust. Kunstmuru terrassidel ja rõdudel mõjub kui vaip, millel saab ilma materjali kahjustamata kasutada laudu, toole ja muud mööblielemente. 

Lisaks sellele sobivad kunstmurukatted kasutamiseks ka sisekujunduses, näiteks näituse- ja messiboksides ning avalikes ruumides.

Kunstmurukate mängu- ja spordiplatsidele

Kuna looduslik muru ei talu üldiselt mänguväljakute tihedat ja intensiivset kasutamist, on kunstmurukate ideaalne alternatiiv. Kunstmuru loob mänguväljakute juurde pehme ja turvalise keskkonna ning lubab lastel aastaringselt mänguväljakut kasutada. Lisaks sellele on kunstmuru väga puhas materjal ning seetõttu saavad lapsed mänguväljakut kasutada ilma, et riided mustaks saaksid. Kunstmuru alla on võimalik paigaldada ka spetsiaalne kukkumist pehmendav aluskate.

Ka multifunktsionaalsetele spordiplatsidele on loodud spetsiaalne ‘’multisport’’ tüüpi kunstmurukatted, mis on välja töötatud võimalikult universaalsete omadustega võimaldamaks ühel ja samal spordiväljakul erinevate spordialadega tegelemist. Oma olemuselt paiknevad multisport murud tennise- ja jalgpallimurude vahel.

Tutvu lähemalt erinevate kunstmurukatete variantidega SIIN.

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi