Tenniseväljak

Tenniseväljaku kate TOPSAND

Tenniseväljaku kate TOPSAND on ITF poolt sertifitseeritud saviliiva väljakut imiteeriv väljakukate. Nii mänguomadustelt kui väljanägemiselt on TOPSAND klassikalisele saviliivale väga sarnane, kuid olulise eelisena nõuab selline väljakukate tunduvalt vähem hooldust. 

Itaalias Vigano Pavitexi toodetud TOPSAND väljakukate paigaldatakse üldjuhul alusele, mis on tehtud vett läbilaskvast asfaldist. Tänu sellele alus talve jooksul ei vaju, kerki ega muutu üldiselt ebatasaseks. Märgatav eelis TOPSANDi puhul võrreldes tavalise saviliiva väljaku ja ka TOPCLAY kattega on, et selline kate ei vaja üldse kastmist.

Tenniseväljaku katte TOPSAND puhul kasutatakse täitematerjalina spetsiaalset keraamilist täiteliiva, mitte naturaalset savi. Tänu keraamilisele täiteliivale ei vaja kate iga viie aasta tagant kapitaalset hooldust ja väljaku uuesti ülesehitamist. Seetõttu on TOPSAND suurteks plussideks ka vähene hooldusvajadus ja üldine puhtus.

TOPSAND katet saab kasutada ka kõvakattega tenniseväljakute ümber ehitamiseks saviliiva väljakuteks ja rekonstrueerimiseks. Kui on soov olemasolevat väljakut rekonstrueerida, tuleks eelnevalt hinnata väljaku seisukorda ja sobivust ümber ehitamiseks.

Tenniseväljaku kate TOPSAND on saadaval värvikombinatsioonis punane-punane.

  • Klassikalise saviliiva väljaku mänguomadused
  • Vähene hooldusvajadus
  • Saviliivaväljakuga võrreldes märgatavalt suuremad kasutusvõimalused, kuna tänu vett läbilaskvale konstruktsioonile kuivab väljak kiiresti ja on kasutatav peagi pärast vihmasadu
  • Hea sobivus Eesti kliimasse
  • Tenniseväljaku kate TOPSAND ei vaja kastmist
  • ITF Court Surface Category 1 (slow)
  • Tootja Vigano Pavitex

Tenniseväljaku ehitust planeerides loe lähemalt siit:

Kuidas väljakukate mõjutab mängustiili ja -strateegiat?

Huvi ja täiendavate küsimuste korral palume võtta meiega ühendust!