Blogi

Tagasi
MyGames tenniseväljak Pärnus TopClay kattega

TOPCLAY tenniseväljak loob uusi mänguvõimalusi

Eestis aina populaarsemaks muutuv TopClay tenniseväljak on unikaalne – tegemist on saviliivaväljaku niinimetatud hübriidvariandiga. Kui sulle meeldib mängida saviliivakattel, kuid ei soovi pidevalt kulutada aega väljaku põhjalikule hooldusele, siis meie kliimasse hästi sobituv TopClay kate on just sulle. Alljärgnevalt tutvustab Unigrass oma tootevalikusse kuuluvat tenniseväljaku katet.

Mida kujutab endast TopClay tenniseväljak? 

TopClay tootjaks on pika kogemusega Itaalia perefirma Vigano Pavitex. Klassikalise saviliivaväljaku omadustele väga sarnane TopClay tenniseväljak on sisuliselt spetsiaalne vaipkate, mis on täidetud naturaalse saviga. Vett läbilaskev 8,5 mm paksune vaipkate paigaldatakse poorsele asfaldile, mille eesmärk on vihmavett kiiresti dreenida. Samas on võimalik katet paigaldada ka muule kõvale pinnasele või näiteks ka juba olemasolevale kõvakattega väljakule. Jooned värvitakse spetsiaalse TopClay joonevärviga. 

Selline hübriidkate ei vaja iga-kevadist kapitaalset rekonstrueerimist, mida päris saviliivaväljaku puhul alati tegema peab – vaipkate paigaldatakse vett läbilaskvast asfaldist alusele, mis talve jooksul ei vaju, kerki ega muutu ebatasaseks. Kuivadel perioodidel peab TopClay tenniseväljakut siiski kastma nagu tavalise saviliivaväljaku puhul. 

Eestis on juba mitmetes tennisekeskustes tavalised saviliivaväljakud saanud endale asenduse uute TopClay tenniseväljakute näol. TopClay on kinnitatud ITF-i poolt kui ‘’1. kategooria – aeglane’’ väljakukate.  

TopClay väljakukate on kasutusel ka juuli alguses avatud Eesti esimesel täisautomaatsel MyGames Pärnu tenniseväljakul. Tegemist on väljakuga, mida saab broneerida mobiilirakendusest ja veebibrauserist. Väljakule pääsemiseks luuakse mängijale unikaalne kood, mis avab värava ja vajadusel lülitab sisse ka valgustuse. ”TopClay on otsekui loodud iseteenindusväljakutele, kus kasutusaeg peab olema võimalikult lai ja hooldusvajadus võimalikult vähene,“ ütles MyGamesile Unigrassi omanik ja tegevjuht Andrus Kivi.

MyGamesi innovatiivse tenniseväljaku kohta loe lähemalt SIIN.

TopClay tenniseväljakul on mitmeid eeliseid

TopClay tenniseväljak omab mitmeid eeliseid. Üheks suureks eeliseks on Eesti kliimasse sobivus ja saviliivaväljakuga võrreldes märgatavalt suuremad kasutusvõimalused. Tänu vett läbilaskvale konstruktsioonile kuivab väljak kiiresti ja uuesti mängima saab minna peagi pärast vihmasadu. See aga võimaldab välihooaega pikendada ning kasutada väljakut nii kaua, kui temperatuur lubab. 

Teiseks oluliseks TopClay eeliseks on vähene ja madalate kuludega hooldus. Lisaks eelnevalt mainitule, et selline kate ei vaja traditsioonilist iga-kevadist ettevalmistust, ei nõua väljak ka igapäevast hooldust – aeg-ajalt tuleb vaid liiva lisada.  

Ka mängumugavuse saab TopClay tenniseväljaku puhul eelisena välja tuua. Erinevalt päris saviliivaväljakust ei esine sellisel hübriidkattel valepõrkeid, samas aga sarnaneb mängukogemus tavalisele saviliivakattele. 

Kellele on mõeldud TopClay tenniseväljak? 

TopClay tenniseväljak on ideaalne variant tennisesõpradele, kellele meeldib mängida saviliivakattel, kes soovivad väljakut intensiivselt kasutada ja kellele on olulised madalad hoolduskulud. Ainsa miinusena võib välja tuua veidi kõrgemad ehituskulud võrreldes näiteks kunstmurukattega, kuid laia kasutusajaga väljakukate tasub ennast kindlasti ära.  

Lisaks MyGames’i väljakule Pärnus on 2020. aastal valmimas ka 2 TopClay kattega väljakut Paides.

Kui oled huvitatud TopClay tenniseväljakust, siis uuri lähemalt SIIN.

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi