Blogi

Tagasi
tenniseväljaku ehituse planeerimine - Kunstmurukattega tenniseväljaku droonifoto

Tenniseväljaku ehituse planeerimine: 3 aspekti, millele mõelda

Isikliku tenniseväljaku planeerimine ja ehitamine kõlab paljudele tennisesõpradele väga ahvatleva mõttena. Kes siis ei tahaks kasutada võimalust mängida väljakul, mis on vaba igal kellaajal ja asub koduuksest kõigest mõne sammu kaugusel! Enne tegelikku ehituse alustamist tuleks aga teatud asjaoludega arvestada. Unigrass juhib järgnevalt tähelepanu kolmele aspektile, millele tasuks mõelda tenniseväljaku ehitust planeerides.

Millele ma tenniseväljaku ehituse planeerimise puhul mõtlema pean?

Tenniseväljaku planeerimise aspekt #1 – Mina ja tennis

Kõige esimene asi, millele kindlasti tenniseväljaku ehituse planeerimise käigus mõelda tuleks, on sinu pühendumus tennisele. Enne otsuse langetamist mõtle, kui palju sa päriselt oma väljakul mängida kavatsed. Küsi endalt, kui palju tennis sulle tegelikult meeldib, sest kui plaanid mängida vaid ühe korra aastas, ei ole eraväljaku ehitamisel eriti mõtet. Samas – kui on ikka päris oma väljak, hakkab igaüks rohkem ja sagedamini mängima. Lisaks meelitad väljakule ka sõpru, tuttavaid ja naabreid.

Üks variant on ehitada väljak terve kogukonna peale. Sellisel juhul saab jagada kulusid ning väljaku ehitamine tasub ennast kindlasti ära, sest mängijaid ja mängukaaslaseid on palju.

Tenniseväljaku planeerimise aspekt #2 – Väljaku asukoht

Teine faktor, millega peab arvestama tenniseväljaku ehituse planeerimisel, on tenniseväljaku asukoht. Kas sul on füüsiliselt olemas piisavalt suur maatükk, kuhu väljak mõõtmetega 18,27m x 36,57m ära mahub? Lisaks sellele on ehituseks vaja korralike juurdepääsuteid, et kõik materjalid kohale tuua. Kui tenniseväljaku jaoks mõeldud maatükk asub raskesti ligipääsetavas kohas, võib ehitus kujuneda keeruliseks. 

Väljaku asukoha puhul tuleb mõelda ka ilmakaarte peale. Kui võimalik, tasuks väljak ehitada mitte ida-lääs, vaid põhi-lõuna suunale. Seda sellepärast, et päikese asend mängijate suhtes oleks soodsam ning päike kogu aeg silma ei paistaks. Samuti tuleks meeles pidada, et kui väljak asub väga lagedal maa-alal, võib tugev tuul hiljem pidevalt mängu segama hakata.

Tenniseväljaku ehituse planeerimise aspekt #3 – Väljaku kate

Viimase etapina tenniseväljaku ehituse planeerimise käigus on vaja ära valida tenniseväljaku katte tüüp. Peaksid mõtlema, milline väljakukate sulle meeldib ning milline on sinu eelarve. Kuigi hardcourt võib olla sinu absoluutne lemmik, on selle ehitamine keeruline. Lisaks on hardcourt väljaku hind võrreldes teiste katetega oluliselt kallim. 

Eestis on eraväljakute puhul kunstmurukattega tenniseväljak kõige populaarsem valik just hinna ja meie kliimasse sobivuse tõttu, aga ka lihtsa ehituse ja hoolduse tõttu. Kunstmuru tenniseväljaku ehitus koosneb põhiliselt ainult kahest etapist – aluse ehitusest ja kunstmuru paigaldusest. Ka hooldus ei nõua palju panustamist, sest põhjalikumalt tuleb kunstmurukattega tenniseväljakut hooldada vaid korra aastas, enne hooaja algust. Lisaks on kunstmuru abil võimalik taastada vanu, halvas korras väljakuid, et anda neile uus elu. 


Kunstmuru eeliste kohta teiste väljakukatete ees loe SIIN.

Kõik küsimused said vastuse? Telli väljak juba täna!

Kui oled kõik need punktid enda jaoks läbi mõelnud ja sobivad lahendused leidnud, siis alusta väljaku tellimisega juba täna! Praegu on selleks parim aeg, sest hooaeg on kohe-kohe algamas. Tutvu Unigrassi pakutavate variantidega SIIN.

Jaga postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi